क्रिस्टियानो रोनाल्डो १४ सेकेन्डमा ९२ मिटर दौडे

युरोकप २०२० अन्तर्गत शनिबार राति जर्मनी र पोर्चुगलबीच ६ गोलको रोमाञ्चक खेल भयो । सम्भवतः यो खेल चालू युरोकपको समूह चरणकै रोमाञ्चक खेल बन्यो होला ।

पोर्चुगलका दुई डिफेन्डरले आत्मघाती गोल गर्नु, जर्मनीले साबिक विजेतामाथि सनसनीपूर्ण ४–२ को जित निकाल्नु र पोर्चुगलका कप्तान क्रिस्टियानो रोनाल्डोको जर्मनीमाथि पहिलोपटक गोल गर्नुलाई अन्तर्राष्ट्रिय मिडियाले प्राथमिकता दिइरहेकाछन् । यसबाहेक रोनाल्डोले शनिबारको खेलमा ९२ मिटरको दूरी जम्मा १४ सेकेन्डमा पूरा गरेको विषयलाई पनि चर्चा गरिएको छ ।

रोनाल्डो ३६ वर्षका भए । तर, उनको फिटनेसमा कुनै कमी देखिएको छैन । अहिले पनि रोनाल्डो युवा खेलाडीहरूभन्दा छिटो कुद्न सक्छन् । यसैको उदाहरण उनले जर्मनीविरुद्ध १५औँ मिनेटमा दिएका छन् । उनले आफ्नै डिबक्सदेखि जर्मनीको पेनाल्टी क्षेत्रसम्मको ९२ मिटरको दूरी केवल १४ सेकेन्डमै पूरा गरेका थिए ।

जर्मनीको म्युनिख रंगशालामा रोनाल्डोको स्पिडअगाडि जर्मन मिडफिल्डर डिफेन्डर निरीहझैँ देखिए । उनले डिबक्सभित्र डिएगो जोटालाई बल पास दिए । जोटाले पुनः रोनाल्डोलाई नै सटिक पास दिए र रोनाल्डोले कुनै गल्ती नगरी जर्मनीविरुद्ध व्यक्तिगत पहिलो गोल गर्न सफल भए ।

रोनाल्डोको यो स्पिडलाई प्रतिघन्टा ३२ किलोमिटरबराबर रहेको जनाइएको छ । रोनाल्डोले अहिलेसम्म जर्मनीविरुद्ध पाँच खेलमा गोल गर्न सकेका थिएनन् । उनी जर्मनीसँगको खेलमा चार सय ४५ मिनेट गोलविहीन थिए । यसैगरी, उनले २५ पटक गोलका लागि प्रयास गरेका छन् । जर्मनीपछि रोनाल्डोले गोल गर्न नसकेको टोली फ्रान्स हो । फ्रान्सविरुद्ध उनी ६ खेल गोलविहीन छन् ।

भर्खरै प्रकाशित

प्रधानमन्त्री देउवा पुत्र जयवीर सिंहलाई झुक्याइयो

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाका छोरा जयविर सिंह देउवा पनि राजनीतिमा सक्रिय हुन थालेको छन् । हाल पार्टी भित्रका नेताहरुसँग दोस्ती बढाउन चरणमा छन् ।…

फेरि माओवादीमै फर्किइन बिमला वली

लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वली पुन माओवादी केन्द्रमै फर्किएकी छन्। पछिल्लो एक सातादेखि पार्टीसँग ‘सम्पर्कविहीन’ भएकी उनी बुधबार आफैं पार्टीको सम्पर्कमा आएकी हुन्।…

यसकारण देउवाले प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशकलाई हटाउन खोजे, उच्च अधिकारीको पनि…

देशभित्र निर्माणाधीन अवस्थामा रहेका जलविद्युत् एवं प्रसारण लाइन आयोजनालाई समयमा पूरा गर्नेतर्फ ध्यान नदिइएको भन्दै सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कामप्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरेको छ ।…

आर्थिक सङ्कटमा पाकिस्तान : प्रधानमन्त्री इमरान खानको सरकारी आवास अब…

पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री इमरानको सरकारी आवास अब भाडामा उपलब्ध हुनेछ । आर्थिक सङ्कटबाट गुज्रिरहेको पाकिस्तानले इस्लामाबादस्थित प्रधानमन्त्री इमरान खानको सरकारी निवास सर्वसाधारणलाई भाडामा दिने तयारी गरेको…

मुकेश अम्बानीको आम्दानी : हरेक मिनेट १.७६ करोड, कुल सम्पत्ति…

एक मिनेटको समय निकै कम हुन्छ । तर ६० सेकेन्डको यही समय भारतका सबैभन्दा धनी व्यवसायी मुकेश अम्बानी र उनको कम्पनी रिलायन्स इन्डस्ट्रिज लिमिटेडका लागि…