बोतल सारेको टिममाथि जरिवाना हुन सक्ने

प्रायोजकहरूले उपलब्ध गराएका पेय पदार्थका बोतल खेलाडीले वरपर सारेमा सम्बन्धित टिममाथि जरिवाना हुन सक्ने युइएफएले जनाएको छ । यसअघि सोमबार रोनाल्डोले कोकाकोलाका दुईवटा बोतल हटाउँदै मानिसहरुलाई पानी पिउन प्रेरित गरेका थिए भने पाउल पोग्वाले बियरको बोतल हटाएका थिए ।

त्यस्तै इटालीका म्यानुयल लोकाटेल्लीले कोकाकोलाको बोतल भएका ठाउँमा पानी राखेका थिए । ‘प्रतियोगिताको आयोजना र युरोपभर फुटबलको विकासमा सहकार्य महत्वपूर्ण छ भनेर सहभागी टिमहरूलाई युइएफएले स्मरण गराएको छ,’ प्रतियोगिताको आयोजकले बिहीबार भन्यो ।

युइएएफए युरो २०२० प्रतियोगिताका निर्देशक मार्टिन केल्लेनले प्रतियोगिताका नियमहरु खेलाडीले पालना गर्नुपर्ने बताए । यद्यपी, पोग्बाजस्ता खेलाडीले धार्मिक कारण देखाएर बोतल हटाएको कुरालाई आफुले बुझ्ने उनले बताए । पोग्बा मुस्लिम धर्मका अनुयायी हुन् ।

युईएफएले आफ्ना सम्झौता र नियमहरु टिमलाई स्मरण गराएको र अनुशासनको कदम चाल्न सक्ने पनि जानकारी गराएको केल्लेनले बताए । यद्यपी, युईएफएले सिधैं खेलाडीहरुलाई भने कारबाही गर्ने छैन । ‘हामीले युईएफएको तर्फबाट खेलाडीलाई सिधै कहिल्यै कारबाही गर्दैनौं ।

हामी सधैं सहभागी राष्ट्रिय संघका तर्फबाट यस्तो गर्छौं र उनीहरुले खेलाडीलाई थप के गर्ने भनेर तय गर्नेछन् । तर, हामी अहिल्यै सिधै खेलाडीलाई कारबाही गर्ने छैनौं ।’ उनले भने, ‘प्रतियोगितामा समावेश संघहरूले हस्ताक्षर गरेका नियमहरु हामीसँग छन् ।’

भर्खरै प्रकाशित

प्रधानमन्त्री देउवा पुत्र जयवीर सिंहलाई झुक्याइयो

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाका छोरा जयविर सिंह देउवा पनि राजनीतिमा सक्रिय हुन थालेको छन् । हाल पार्टी भित्रका नेताहरुसँग दोस्ती बढाउन चरणमा छन् ।…

फेरि माओवादीमै फर्किइन बिमला वली

लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वली पुन माओवादी केन्द्रमै फर्किएकी छन्। पछिल्लो एक सातादेखि पार्टीसँग ‘सम्पर्कविहीन’ भएकी उनी बुधबार आफैं पार्टीको सम्पर्कमा आएकी हुन्।…

यसकारण देउवाले प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशकलाई हटाउन खोजे, उच्च अधिकारीको पनि…

देशभित्र निर्माणाधीन अवस्थामा रहेका जलविद्युत् एवं प्रसारण लाइन आयोजनालाई समयमा पूरा गर्नेतर्फ ध्यान नदिइएको भन्दै सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कामप्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरेको छ ।…

आर्थिक सङ्कटमा पाकिस्तान : प्रधानमन्त्री इमरान खानको सरकारी आवास अब…

पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री इमरानको सरकारी आवास अब भाडामा उपलब्ध हुनेछ । आर्थिक सङ्कटबाट गुज्रिरहेको पाकिस्तानले इस्लामाबादस्थित प्रधानमन्त्री इमरान खानको सरकारी निवास सर्वसाधारणलाई भाडामा दिने तयारी गरेको…

मुकेश अम्बानीको आम्दानी : हरेक मिनेट १.७६ करोड, कुल सम्पत्ति…

एक मिनेटको समय निकै कम हुन्छ । तर ६० सेकेन्डको यही समय भारतका सबैभन्दा धनी व्यवसायी मुकेश अम्बानी र उनको कम्पनी रिलायन्स इन्डस्ट्रिज लिमिटेडका लागि…