‘उपप्रधनमन्त्री राजेन्द्र महतोले जनतासँग माफी माग्नुपर्छ’

काठमाडौं । उपप्रधान तथा सहरी विकासमन्त्री राजेन्द्र महतोको अभिव्यक्तिप्रति विभिन्न १८ संघ/संगठनले आपत्ति जनाएका छन्। संविधान अनुसार शपथ लिएर संविधान विरोधी अभिव्यक्ति दिएको भन्दै जसपाका वरिष्ठ नेता महतोको अभिव्यक्तिप्रति आपत्ति जनाएका हुन्।

महतोले बहुल राष्ट्रिय राज्यको स्थापनाका लागि राष्ट्रिय मुक्ति आन्दोलन तयारी गर्ने बताएकोप्रति उनीहरुले आपत्ति जनाएका हुन्। १८ संघ/संगठनले संयुक्त विज्ञप्ति सार्वजनिक गर्दै महतोको मनाइप्रति आपत्ति जनाएका हुन्। उनीहरुले यो अभिव्यक्ति फिर्ता लिएर जनतासँग माफी माग्न उप्रधानमन्त्री महतोसँग आग्रह गरेका छन्।

‘यो अभिव्यक्ति नेपालको स्वतन्त्रता, सार्वभौमिकता, भौगोलिक अखण्डता, राष्ट्रिय एकता, स्वाधीनता र स्वाभिमान विरुद्ध रहेको हाम्रो छ। यो अभिव्यक्ति हाम्रो संबिधानको प्रस्तावना र संबिधानको धारा–३ विपरीत छ। संविधानको मर्म विपरित कुनै पनि काम नगर्ने शपथ खाएर संविधानको कार्यान्वयन गर्ने निकायमा पुगेको जिम्मेवार व्यक्तिबाट यस प्रकारको संविधान विरोधी र अराजक अभिव्यक्ति आउनु असाध्यै बिडम्बनापूर्ण छ’, विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘तसर्थ, संविधानको मुल मर्म विरुद्धमा आएको यस अभिव्यक्तिको घोर भत्र्सना गर्दै उपप्रधानमन्त्री महतोलाई तत्काल आफ्नो अभिव्यक्ति फिर्ता लिएर नेपाली जनतासँग माफी माग्न आग्रह गर्दछौं।’

संयुक्त विज्ञप्तिमा अखिल नेपाल किसान महासंघका बलराम बाँस्कोटा, अखिल नेपाल महिला संघकी जयन्ती राई, अखिल नेपाल राष्ट्रिय स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनका सुदेश पराजुली, नेपाल उत्पीडित जातीय मुक्ति समाजका गणेश बि.क, युवा संघ, नेपालका नरेशकुमार शाही, नेपाल खेलकुद महासंघका पुरुषोत्तम पौडेल, नेपाल मुस्लिम इत्तेहाद संगठनका ताज मोहम्मद मिया, नेपाल टे«ड युनियन महासंघ (जिफन्ट)का विष्णु लम्सला, नेपाल भूमिहीन सुकुम्वासी संगठनका रामपृत पासवान, नेपाल उद्योग तथा व्यावसायी महासंघका लक्ष्मीदास मानन्धर, नेपाल लोकतान्त्रिक आदिवासी जनजाति महासंघका परशुमेघी गुरुङ, पेसागत महासंघ, नेपालका विश्वनाथ प्याकुरेल, नेपाल राष्ट्रिय भूतपूर्व सैनिक तथा प्रहरी संगठनका मिठाराम के.सी, प्रेस चौतारी नेपालका विश्वमणी सुवेदी, राष्ट्रिय जनसांस्कृतिक महासंघका कृपाराम धमला, मानव अधिकार एलायन्सकी उषा पोखरेल, लोकतान्त्रिक मधेसी संगठनका रामचन्द्र शाह र नेपाल इन्जिनियरिङ्ग पेशाकर्मी संघका नन्द बन्जाडेले हस्ताक्षर गरेका छन्।

भर्खरै प्रकाशित

खोपको राजनीति डरलाग्दो, अमेरिकाको पछि लाग्दा भारतलाई पीर

भारतको सेरम रिसर्च सेन्टरले लाखौं अमेरिकी डलर बैना बुझेर पनि नेपाललाई १० लाख डोज कोभिसिल्ड महिनौं बितिसक्दा दिएको छैन । खोप उत्पादन कम भएको कारण…

भारतमा साधु ‘बाबा’ को अवतारमा पूर्वप्रधानन्यायाधीश दामोदर शर्मा !

काठमाडौं । यो तस्बिर कस्को होला ? झट्ट हेर्दा यो तस्बिर पशुपतिको कुनै सन्यासी/जोगीको जस्तो लाग्छ । तर, होइन यो फोटो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल…

मेलम्ची : जब पाँच गोदाम खाद्यान्नका मालिक भोकै भए…

मेलम्ची । मेलम्ची बजारको उत्तरी छेउमा अवस्थित एक खाद्यान्न पसलको भुइँमा बीस प्याकेट तोरीको तेल सुकाइएको छ । छेउमा ६१ वर्षीय ज्ञानेन्द्र श्रेष्ठ झोक्राएर बसिरहेका…

अदालतले दियो ओली सरकारलाई अर्को झट्का : चुरेको गिट्टी, बालुवा…

चुरे क्षेत्रको ढुंगा, गिट्टी र बालुवा बेच्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश गरेको छ । सो रिटबारे सुनुवाइपछि संवैधानिक इजलासले अन्तरिम आदेश…

गंगामा तैरिरहेको बाकसभित्र भेटिइन् २१ दिनकी बच्ची, बाहिर निकाल्ने आँट…

भारतीय राज्य उत्तर प्रदेशको गाजिपुरस्थित ददरीघाटमा गत सोमबार बिहान गंगा नदीमा एउटा प्लाइउडको बाकस बग्दै-बग्दै आइरहेको थियो। सोमबार गंगामा स्नान गर्न गएकाहरूले बाकसबाट बच्चा रोइरहेको…