एमालेलाई पराजित गर्दै बिपक्षी गठबन्धनका उम्मेदवारले भने ‘प्रतिगमनबिरोधी अभियानको जीत भयो’

घोराही। राष्ट्रियसभा सदस्यमा निर्वाचित दृर्गनारायण पाण्डेयले आफ्नो जीत प्रतिगमनबिरोधी अभियानको जीत भएको बताउनुभएको छ ।

दाङको घोराहमिा भएको उपनिर्वाचनमा बिपक्षी गठबन्धनका उम्मेदवार पाण्डेय एमालेका चन्द्रबहादुर खड्कालाई पराजित गर्दै बिजयी हुनुभएको हो ।

राष्ट्रियसभा सदस्यमा निर्वाचित भएपछि पत्रकारहरुसँग कुरा गर्दै पाण्डेयले प्रतिगमनका बिपक्षमा देशब्यापी गठबन्धन मजबुत बन्दै गएको भन्दै यो निर्वाचनबाट थप पुष्टि भएको बताउनुभयो । सरकारबाट संविधान र गणतन्त्रमाथि निरन्तर प्रहार भइरहेको भन्दै उहाँले यसविरुद्ध राष्ट्रिय एकता कायम गरेर जानुपर्ने र आफ््नो जीतलाई त्यही अभ्यासको रुपमा लिएको बताउनुभयो ।

कांग्रेस नेता पाण्डेय बिपक्षी गठबन्धनको तर्फबाट चुनाव लड्नुभएको थियो । पाण्डेयले प्रदेशसभातर्फ ४२ र स्थानीय तहतर्फ ११८ जनाको मत पाउनुभएको छ भने प्रतिष्पर्धी खड्काले प्रदेशसभातर्फ ४० र स्थानीय तहतर्फ ९४ जनाको मत पाएको प्रदेश निर्वाचन कार्यालयले जनाएको छ ।

जसअनुसार पाण्डेयले प्रदेशसभा सदस्यबाट दुई हजार १६ र स्थानीय तहतर्फ दुई हजार एक सय २४ गरी चार हजार एक सय ४० मतभार प्राप्त गर्नुभएको छ । त्यस्तै खड्काले प्रदेशसभा सदस्यबाट एक हजार नौ सय २० र स्थानीय तहतर्फ एक हजार छ सय ९२ गरी तीन हजार छ सय १२ मतभार प्राप्त गर्नुभएको छ ।

कांग्रेसका पाण्डेयलाई नेकपा माओवादी केन्द्र, जनता समाजवादी पार्टी, र राष्ट्रिय जनमोर्चाले गठबन्धन उम्मेदवारको रुपमा उठाएको थियो । उहाँलाई माधवकुमार नेपालनिटक नेकपा एमालेका जनप्रतिनिधिले पनि मतदान गरेका छन् । यसअघि बागमतिमा भएको राष्ट्रियसभा सदस्य उपनिर्वाचनमा गबठन्धनले नेपालनिकट डा. खिमलाल देवकोटालाई अघि सारेको थियो । सोही गठबन्धनको निरन्तरतास्वरुप यो निर्वाचन भएकाले यसमा एमालेको नेपाल पक्षले मतदान गरेको एक नेताले बताए ।

तत्कालीन माओवादी केन्द्रबाट राष्ट्रियसभामा निर्वाचित चन्द्रबहादुर खड्का एमालेमा प्रवेश गरेपछि पद रिक्त भएको थियो । उपनिर्वाचनमा एमालेले खड्कालाई नै अघि सारेको थियो भने गठबन्धनले दृगनारायण पाण्डेयलाई अघि सारेको थियो । यसअघि एमालेबाट प्रदेशसभा सदस्यमा निर्वाचित पाण्डेय गत वैशाख १९ गते मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले राजीनामा दिएर पुनः नियुक्त भएपछि प्रदेशसभा सदस्यबाट राजीनामा गरी कांग्रेस प्रवेश गर्नुभएको थियो ।

भर्खरै प्रकाशित

‘सांसद ज्यूले प्रहरीको हिसाब किताब गर्न खोज्दा श्याम थापा मगरले…

नेपाली कांग्रेसका गण्डकी प्रदेशसभा सांसदले प्रहरीलाई धम्काएको भिडिओ शनिबार साँझदेखि सामाजिक सञ्जालमा भाइरल छ। भिडिओमा सांसद मेखलाल श्रेष्ठ र प्रहरी इन्स्पेक्टर श्याम थापा मगरबीच भनाभन…

‘प्लस टु’ सञ्चालन गर्दै गुरुकुल एकेडेमी, राम्रो अङ्क ल्याउने विद्यार्थीलाई निशुल्क…

घोराही।  दाङको घोराहीमा रहेको गुरुकुल एकेडेमीले चालू शैक्षिक वर्षदेखि कक्षा ११ र १२ सञ्चालन गर्ने भएको छ। जिल्लामा गुणस्तरीय शिक्षणसंस्था रुपमा स्थापित भएको गुरुकुल एकेडेमीले…

निषेधाज्ञामा होटल खोल्नेलाई चार लाख जरिवाना तिराइने

काठमाडौं जिल्ला प्रशासन कार्यालयले निषेधाज्ञाको समयमा होटल खोल्ने संचालकलाई चार लाख रूपैयाँ जरिवाना गरेको छ। काठमाडौं महानगरपालिका वडा नम्बर ११ त्रिपुरेश्वरस्थित युनाइटेड बिजनेश होटलका म्यानेजर…

अब जुम्लामा एमबीबीएस पढाइ हुने : २५ सिट दिने आयोगको…

जुम्ला। अब जुम्लामा चिकित्सक उत्पादन गर्ने बाटो खुला भएको छ । कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान जुम्लामा चिकित्साशास्त्रको स्नातक तह (एमबीबीएस) कार्यक्रम सञ्चालन गर्न स्वीकृति प्राप्त…

‘पहाडे समुदायलाई पनि मधेश सरकारमा राख्नु’ : प्रदेश प्रमुख झा

जनकपुरधाम । प्रदेश नम्बर २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउत गद्धीलाई मन्त्रिपरिषद समावेशी बनाउन भन्दै प्रदेश प्रमुख राजेश झा अहिराजले पत्र लेखेका छन् । प्रदेश २…