टेस्लामाथि सुराकीको आरोप : चीनले लगायो टेस्लाका इलेक्ट्रिक कारमाथि प्रतिबन्ध, भारत विचमा

काठमाडौं । चिनियाँ सेनाले टेस्लाको कारलाई सुराकीको आशंका गर्दै प्रतिबन्धित गरेपछि एलोन मस्कले कम्पनीको बचाउ गरेका छन् । उनले आफ्नो कारले सुराकी गरेको भए कम्पनी बन्द भई सक्नुपर्ने भन्दै चिनियाँ आरोपको खण्डन गरेका छन् ।

शनिबार चीनको एउटा महत्वपूर्ण फोरमसँगको भर्चुअल छलफलका क्रममा मस्कले कुनै पनि जानकारीलाई गोप्य राख्न आफूहरुसँग पर्याप्त इन्सेन्टिभ भएको बताए । ‘यदि टेस्लाले चीन वा अन्य कुनै मुलुकमा सैन्य सुराकीका लागि आफ्नो कार प्रयोग गरेको भए कम्पनी बन्द भइसक्थ्यो,’ उनले भने ।

गत शुक्रबार रोयटर्समा प्रकाशित खबरअनुसार चिनियाँ सैनिकहरुले टेस्लाका कारलाई कम्प्लेक्सहरुमा छिर्नबाट प्रतिबन्ध गरेको थियो । उसले ती गाडीहरुमा इन्स्टल भएका क्यामेराले सुरक्षा चिन्ता बढाउने बताएको थियो ।

टेस्ला कम्पनीले भारतमा ठुलो लगानी गर्दैछ। भारतको कर्नाटका राज्यमा यसैवर्षदेखि सुरु हुनेगरी टेस्लाले विद्युतीय कार उत्पादन गर्दै छ  जुन चीन रिसाउनुको मुख्य कारणमानिएको छ। हाल चीनमा बनेका टेस्ला कम्पनीका कार विश्वबजारमा विक्री भाइरहेका छन् भने चीनमै उद्योग हुँदा त्यहाँका नागरिकले रोजगार पाइरहेका छन्। चीनको चाहना टेस्लाले भारतमा समान्तर उद्योग नाखोलोस  भन्ने रहेको भारतीय विज्ञहरु बताउँछन्।

चीनको डेभलपमेन्ट फोरममा बोल्दै विश्वका दुई शक्तिशाली अर्थतन्त्रीबीच पारस्परिक विश्वास बन्नुपर्ने बताएका छन् । गत वर्ष मात्र टेस्लाले चीनमा आफ्नो एक लाख ४७ हजार ४४५ वटा कार बिक्री गरेको थियो, जुन उसको ग्लोबल सेलको कुल ३० प्रतिशत हो । तर, यस वर्ष कम्पनीले चीनकै घरेलु ईभी कम्पनी नियो इङ्क र गिलीसँग प्रतिस्पर्धा गर्न पर्‍यो ।

भर्खरै प्रकाशित

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले विश्वासको मत लिने

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सरकारले विश्वासको मत लिने तयारी गरेको छ । कानुनत एकल बहुमतको सरकार भएपनि व्यवहारमा दुई दल सहभागी भएकाले विपक्षीको माग अनुसार…

ओलम्पिकमा स्वर्ण जित्ने फिलिपिन्सकी खेलाडीलाई साढे ६ लाख डलर र…

१२ साउन, काठमाडौं । फिलिपिन्सकी हिडिल्यन डियाजले टोकियो ओलम्पिकमा स्वर्ण पदक जित्दै सरकारबाट करिब ६ लाख ६० हजार डलर र एउटा घर पुरस्कार पाएकी छन्…

उच्च अदालतबाट पनि पाए पूर्वसभामुख महराले सफाइ

काठमाडौं । सभामुख हुदा संघीय संसद सचिवालयको एक कर्मचारीलाई ब’ला’त्कारको प्रयास गरेको आ’रोप लागेका कृष्णबहादुर महरालाई आरोपबाट सफाई दिने भनी जिल्ला अदालत काठमाण्डौंले गरेको निर्णयलाई…

पब्जी र फ्री’फायर तत्काल बन्द गर्न सांसद आशाकुमारीको माग

प्रतिनिधिसभा सदस्य आशाकुमारी विकले पब्जी र फ्री’फायर अनलाइन खेलहरू तत्काल ब’न्द गर्न माग गरेकी छन् । प्रतिनिधि सभाको मंगलवारको बैठकको शून्य समयमा बोल्दै सांसद विकले…

राज कुन्द्राका कारण प्रहरीसामु शिल्पा शेट्टी चिच्याई–चिच्याई रोइन्

अभिनेत्री शिल्पा शेट्टीका पति राज कुन्द्रा एडल्ट फिल्म बनाएको आरोपमा प्रहरी कब्जामा छन् । राज कुन्द्रा खासमा व्यवसायी हुन् । भारतका धनाड्य व्यक्तिको सूचीमा उनको…