प्रचण्ड-माधब पक्षका सिङ्ग फुक्लिसके, कसैले टेर्नेवाला छैनन् : प्रधानमन्त्री ओली

प्रधानमन्त्री, गल्ति सच्चाएर नेकपामा फर्किन अपिल घोराही, माघ १२ । प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलिले सरकारले दाङ औद्याेगिक क्षेत्र घोषणा गरिसकेको बताएका छन ।

नेकपा दाङले सोमबार लुम्बिनि प्रदेशको राजधानी देउखुरीमा गरेको आमसभालाइ सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री ओलिले दाङको घोराहीलाई औद्याेगिक क्षेत्र बनाउने गरि हिजोको मन्त्रीपरिषद बैठकले निर्णय गरिसकेको बताएका हुन ।

`हिजोको मन्त्रीपरिषद बैठकले दाङको घोराहीलाई औद्याेगिक क्षेत्र बनाउने निर्णय गरिसकेको छ, अब दाङ औद्याेगिक क्षेत्रकोरुपमा चिनिने छ, अब मन्त्रीपरिषदले गरेको निर्णय अनुसार काम हुन्छ-प्रधानमन्त्री ओलिले भने ।

उनले कोरोना नियन्त्रणका लागि सरकार लागीपरेको भन्दै पर्सिदेखि कोरोना नियन्त्रणमा फ्रन्टलाइनमा काम गर्ने स्वास्थ्यर्मि, सुरक्षाकर्मि, बिमानस्थलमा काम गर्ने, शबबाहनवालासहित सबैलाई खोप लगाइने बताए। प्रधानमन्त्री ओलिले ४ लाख ३० हजार खोप लगाएर कोरोना नियन्त्रणको प्रयासलाई प्रभाबकारी बनाइने बताए ।

उनले लुम्बिनि प्रदेशको राजधानी दाङको भालुबाङलाई आधुनिक र ब्यबस्थित शहरको रुपमा बिकास गर्नुका साथै ब्यबस्थित रङ्गशाला पनि बन्ने उल्लेख गरे । उनले नौ मुरे जलबिद्युत, माडि डाइभर्सन, दाङको बिमानस्थलको दुर्त गतिमा अघि बढ्ने बताए ।

प्रधानमन्त्री ओलिले केहि पार्टीका नेताहरु बैठकमा नआएर चौतारोमा बसेर अध्यक्षमा चयन गरेको भन्दै हिजो निर्बाचन आयोगले उनिहरुको सपना पनि खत्तम पारेको बताए । `हिजो निर्बाचन आयोगले खत्तम पार्यो, चौतारिमा बसेर अध्यक्षमा भएकाहरुलाई खत्तम भए, रेष्टुरामा बसेर केपि ओलिलाई निकाले रे, बिमारी परेको सुनेर गदगद हुन्छ, निको भएर फर्कियो भनेर थचक्क हुन्छ-प्रधानमन्त्री ओलिले भने ।

प्रचण्ड-माधब पक्षलाई कटाक्ष गर्दै प्रधानमन्त्री ओलिले सिङ् फुक्लिसकेकाले कसैले केहि गर्न नसक्ने ठाेकुवा गरे । उनिहरुको सिङ फुकलि सके, यिनले केहि गर्नेवाला छैन, तिग्रा नठटाए हुन्छ, कसैले टेर्नेवाला छैन्न-प्रधानमन्त्री ओलिले भने- हेर्नुहोस त मुद्धाका लस्कर, झगडिया काम बाहेक अरु केहि भएन् ।

अदालतलाई धम्क्याउन नपाइने भन्दै निर्बाचन आयोगको निर्णयले पार्टी नटुक्रिएको शन्देश दिएको बताए । उनले फरक प्रसङ्गमा अदालतमा सिनियर जेष्ठ अधिबक्तालाई किन दुख दिएको भनेर दिएको अभिब्यक्तिलाइ अदालतको मानहानीकोरुपमा भनेको टिप्पणि गरे । उनले कार्यकर्तालाइ चुनाबको तयारी थाल्न्न आग्रह गरे ।

चुनाबमा सानदार जित हासिल हुने भन्दै कोहि कसैले चुनाब हुन्न भनेर गरिएका हल्लाका पछि नलाग्न पनि उनले उल्लेख गरे । चुनाब भनेकै मितिमा हुने र शान्तीपुर्ण, स्वतन्त्र, निष्पक्ष तरिकाले धाधलि रहित चुनाबको तयारीमा लाग्न सुरक्षा प्रशासनलाई निर्देशन दिए । उनले नेकपालाइ प्रहरिको बैशाखी टेक्नु नपर्ने भन्दै कार्यकर्ता, जनताको बलमा चुनाब जित्ने दाबी गरे ।

भर्खरै प्रकाशित

चर्चित पत्रकार अजयबाबु शिवाकोटी प्रवल जनसेवाश्रीबाट सम्मानित

काठमाडौं । हाम्राकुरा डट कमका प्रधानसम्पादक अजयबाबु शिवाकोटीलाई सरकारले प्रवल जनसेवा श्री मानपदवीबाट सम्मानित गर्ने भएको छ । संविधान दिवसको अवसरमा सरकारले शिवाकोटीलाई प्रवल जनसेवा…

गायिका विष्णु माझीलाई ‘प्रसिद्ध प्रबल जनसेवाश्री पदक’

काठमाण्डाै । अहिले निकै चर्चामा रहेकी लोक दोहोरी गायिका विष्णु माझीले प्रसिद्ध प्रबल जनसेवाश्री पदक पाउने हुनु भएको छ । संविधान दिवसका अवसरमा गायिका विष्णु…

कृष्णाले खराब बुहारी भित्र्याएसँगै समस्या सुरु भो

गोबिन्दा र कृष्णा अभिषेकको परिवारबीचको खटपटले अब सीमा नाघिसकेको छ । अब गोबिन्दाकी श्रीमती सुनिताले कृष्णा अभिषेककी श्रीमती कश्मीरा शाहमाथि निशाना साँधेकी छिन् । उनले…

मनसुन कमजोर बनेसँगै चिसो बढ्यो

काठमाण्डाै – केही दिनयता बिहान र बेलुका चिसो अलिअलि बढ्न थालेको छ । दिउँसो मलिनो घाम लाग्ने र बिहान बेलुका पातलो कुहिरो लाग्ने गरेकाले चिसो…

परिमार्जन नभएसम्म एमसीसी पारित हुँदैन: प्रचण्ड

नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले परिमार्जन बिना एमसीसी सम्झौता पास गर्न नसकिने बताएका छन् । एमसीसीबारे दलैपिच्छे फरक फरक धारणा आइरहेका बेला प्रचण्डले…