करिब ५ दर्जन ऋणीको धितो लिलामी गर्दै एनआईसी एसिया बैंक

काठमाडौं । एनआईसी एसिया बैंकले करिब ५ दर्जन ऋणीहरुको धितो लिलामी गर्न प्रक्रिया शुरु गरेको छ । एनआइशी एसिया बैंकले मंगलबारमात्रै यति धेरै व्यक्तिहरुको धितो लिलामी प्रक्रिया शुरु गर्न ऋणीको तस्वीर सहित सूचना निकालेको छ ।

करिब २ दर्जन व्यक्तिहरुको धितो लिलामी गर्नका लागि बोलपत्र नै मंगलबार आहृवान गरिसकेको छ भने अन्यलाई ३५ दिने समयसीमा तोकेर बैंकले सूचना निकालेको छ । कर्जा लगानी गर्न मात्रै होइन, उठाउन पनि आक्रामक बैंकको रुपमा चिनिने एनआईसी एसियाले हरेक दिन जसो यस्ता सूचनाहरु निकाल्ने गरेको छ । यस अघि मंगलबारमात्रै पनि यस बैंकले १४ जनाको नाममा ३५ दिने सूचना निकालेको थियो ।

कोरोनाका कारण व्यापार व्यवसाय चौपट भएका बेला पनि एनआइशी एसिया बैंकले धितो लिलामी गरेको गुनासो बढीरहेका बेला पछिल्लो समय बैंकले धमाधम यस्ता सूचनाहरु निकालिरहेको छ । मंगलबार ऋणी साथै जमानीकर्ता समेत करिब २ दर्जन व्यक्तिहरुको तस्वीरसहिते विवरण सार्वजनिक गर्दै उनीहरुको धितो लिलामीका लागि बोलपत्र आहृवान समेत गरेको छ ।

धितोमा रहेको सम्पत्ति लिलाम बिक्री गर्नका लागि बैंकले १५ दिने सूचना निकालेको हो । इच्छुक व्यक्ति तथा कम्पनीले १५ दिनभित्र शिलबन्दी बोलपत्र आवेदन पेश गर्न सकिने बैंकले जनाएको छ । धितोमा रहेको चलअचल सम्पत्ति लिलाम बिक्री नभएमा वा त्यो धितोले पनि ऋण असुली नभएमा ऋणी तथा जमानीकर्ताको अन्य जायजेथाबाट समेत असुल उपर गर्ने बैंकले जनाएको छ ।

क-कसको धितो लिलामी हुँदैछ ?

एनआईसी एसिया बैंकले बर्दियाका प्रेमबहादुर गुरुङको नाममा रहेको बर्दियामामै रहेको ३०४२.३३ र १३७४.११ वर्ग मिटर क्षेत्रफल रहेको जग्गा लिलामी गर्दैछ । बैंकले चितवनका सुनचाँदी व्यवसायी विजय सुनारको नाममा रहेको चितवनमै रहेको जग्गा र झापाकी शिलाकुमारी पोदारको मे १ च ५५७६ नम्बरको गाडि समेत लिलामी गर्दैछ ।

यसैगरी रुपन्देहीका सुन्नर अहिरको रुपन्देही राजनगरको जग्गा, कैलालीका नवीनकुमार श्रेष्ठको चितवनमा रहेको जग्गा समेत लिलामी गर्दैछ । भोजपुरका राम बिक्रम राई र दोलखाका उमेश तामाङको समेत धितो लिलामी गर्न बैंकले सूचना निकालेको छ ।

माथि उल्लेखित धितोबाट असुल उपर नभए ऋणीमात्रै नभएर जमानीकर्ताहरुको नाममा रहेको जायजेथाबटा समेत बैंकले असुल उपर गर्ने बताएको छ । बर्दियाका गुरुङको जमानीकर्ता टिका गुरुङ रहेकी छिन् भने विजय सुनारको बुद्धिमाया बिक, इन्द्बहादुर बिक, उदिक्षा बिक र पूणिर्मा विश्वकर्मा जमानीकर्ता रहेका छन् ।

यसैगरी झापाकी शिलाकुमारीको धनिकलाल पोदार जमानीकर्ता रहेका छन् भने रुपन्देहीका सुन्नर अहिरको विन्द्रावती अहिर र धर्मेन्द्र यादव अहिर जमानीकर्ता रहेका छन् । एनआइशी एसिया बैंकका ऋणी नविनकुमार श्रेष्ठको लक्ष्मी श्रेष्ठ जोशी, राम बिक्रम राईको सुमित्रा राई, कालुमान राई, पवन राई र बिनिता राई जमानीकर्ता रहेका छन् ।

दोलखाका उमेश तामाङको रञ्जिता लामा र अभिमान सिं तामाङ जमानीकर्ता रहेका छन् । अन्य करिब ३ दर्जनलाई भने एनआईसी एसियाले ३५ दिने समयसीमा तोकेर ऋण चुक्ता गर्न भनेको छ ।

भर्खरै प्रकाशित

भोलि प्रधानमन्त्री ओली र विप्लवले एउटै मञ्चबाट संयुक्त सम्बोधन गर्ने

२० फागुन, काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले एउटै मञ्चबाट संयुक्त सम्बोधन गर्ने भएका छन् । फागुन २१ गते दिउँसो २…

मुस्ताङ जस्तै देखिन्छ मंगल ग्रह, हेर्नुस् पर्सिभिरेन्सले पठाएका तस्बिरहर

रातो ग्रह उपनामले चिनिने मंगल ग्रहमा अहिले अमेरिकी अन्तरिक्ष संस्था नासाले पठाएको पर्सिभिरेन्स अन्तरिक्ष यानले विभिन्न अनुसन्धान गरिरहेको छ। सात महिना लामो यात्रा गरेर मंगल…

प्रचण्डलाई लेखराज भट्टले दिए यस्तो निम्तो

काठमाडौं- उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्तिमन्त्री लेखराज भट्टले नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई पार्टीमा फर्किन निम्तो दिएका छन् । उनले प्रचण्डको पछिल्लो अभिव्यक्तिमाथि आपत्ति जनाउंदै यसरी…

नेपाली महिलामाथि भारतीय सुरक्षा बलले हा’तपात र दु’र्व्यवहार गरेपछि बेहलीयावासी…

भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबीले नेपालीमाथि ज्या’दती गरेको भन्दै रूपन्देहीको नेपाल-भारत सीमानाका बेलहियावासीले बुधबार साँझ प्रदर्शन गरेका छन्। सिमापारि सुनौली गएकी बेलहियाकी देवी आलेलाई चेकजाँचको…

छोराले ओगटेको सम्पत्ति फिर्ता गर्न माग गर्दै बुबा–आमा मिडियामा

काठमाडौं, १९ फागुन । जेठो छोरा प्रेमराज श्रेष्ठले काठमाडौंमा भएको घर ओगटेकोे भन्दै बाबु आमाले सम्पत्ति फिर्ता गर्न माग गरेका छन् । आज (बुधबार) काठमाडौंमा…