पराराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवाली दिल्ली पुगेर पुरानै नक्शाको ब्यानरमुनि भाषण गरे !

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पराराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवालीले पुरानै नक्शाको ब्यानर राखेर गरोके सम्बोधनलाई नेपालमा आलोचना भइरहेको छ ।

भारतको भ्रमणमा रहेका ज्ञवालीले भारतको विश्व मामिला परिषद्ले आयोजना गरेका कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्ने नेपालको पुरानै नक्शा अंकित ब्यानर राखेर भाषण गरेपछि नेपालमा त्यसको विरोध भएको हो ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पुस २७ गते राष्ट्रिय सभालाई सम्बोधन गर्दै परराष्ट्रमन्त्रीको भारत भ्रमणमा नेपालको नयाँ नक्शा, सीमा विवादबारे छलफल हुने बताएका थिए ।

पराष्ट्रमन्त्री ज्ञवाली नेपाल–भारत संयुक्त आयोगको बैठकमा भाग लिन बिहीबार नयाँदिल्ली गएका हुन् । जटिल बन्दै गएको राजनीतिक परिस्थितिबीच तय भएको भ्रमणलाई लिएर देशभित्र समर्थन र विरोधमा आवाज उठिरहेका बेला उनले औपचारिक कार्यक्रममा उनले प्रयोग गरेको पुरानै नक्शाअंकित ब्यानरलाई भने झनै विवाद तिम्त्याएको छ ।

भारतले भने सीमाको विवाद संयुक्त आयोगमा छलफल नगर्ने स्पष्ट गरेको थियो । बिहिबार मात्रै भारतीय विदेश मामिला मन्त्रालयका प्रवक्ता अनुराग श्रीवास्तवले सीमा विवादको विषयमा छलफल गर्न बेग्लै संयन्त्र आवश्यक भएको आशयको कुरा गरेका थिए ।

परराष्ट्र मन्त्रीको भ्रमणलाई जे जसरी प्रचार गरिएपनि अन्ततः यो औपचारिक बैठक भन्दा बढी भने हुन सकेको छैन । अझ त्यसमा परिषदको आजको कार्यक्रममा उनले कनेक्टिभिटी र परस्पर साझेदारीको जे जति कुरा गरेपनि नेपाली भूमि भारतमा नै रहेको दर्शाउने पुरानै नक्साको ब्यानर सामु उनले भाषण गरेको विषय अहिले निकै चर्चामा आएको हो ।

भारतले भने सीमाको विवाद संयुक्त आयोगमा छलफल नगर्ने स्पष्ट गरेको थियो । बिहिबार मात्रै भारतीय विदेश मामिला मन्त्रालयका प्रवक्ता अनुराग श्रीवास्तवले सीमा विवादको विषयमा छलफल गर्न बेग्लै संयन्त्र आवश्यक भएको आशयको कुरा गरेका थिए ।

परराष्ट्र मन्त्रीको भ्रमणलाई जे जसरी प्रचार गरिएपनि अन्ततः यो औपचारिक बैठक भन्दा बढी भने हुन सकेको छैन । अझ त्यसमा परिषदको आजको कार्यक्रममा उनले कनेक्टिभिटी र परस्पर साझेदारीको जे जति कुरा गरेपनि नेपाली भूमि भारतमा नै रहेको दर्शाउने पुरानै नक्साको ब्यानर सामु उनले भाषण गरेको विषय अहिले निकै चर्चामा आएको हो ।

भारतले भने सीमाको विवाद संयुक्त आयोगमा छलफल नगर्ने स्पष्ट गरेको थियो । बिहिबार मात्रै भारतीय विदेश मामिला मन्त्रालयका प्रवक्ता अनुराग श्रीवास्तवले सीमा विवादको विषयमा छलफल गर्न बेग्लै संयन्त्र आवश्यक भएको आशयको कुरा गरेका थिए ।

परराष्ट्र मन्त्रीको भ्रमणलाई जे जसरी प्रचार गरिएपनि अन्ततः यो औपचारिक बैठक भन्दा बढी भने हुन सकेको छैन । अझ त्यसमा परिषदको आजको कार्यक्रममा उनले कनेक्टिभिटी र परस्पर साझेदारीको जे जति कुरा गरेपनि नेपाली भूमि भारतमा नै रहेको दर्शाउने पुरानै नक्साको ब्यानर सामु उनले भाषण गरेको विषय अहिले निकै चर्चामा आएको हो ।

भर्खरै प्रकाशित

एमाले सांसदहरुले तत्काल राजीनामा दिनुपर्छ : बाबुराम भट्टराई

सत्ता साझेदार जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा.बाबुराम भट्टराईले नेकपा एमालेका सांसदहरुलाई पदबाट राजीनामा दिन चुनौति दिएका छन् । पूर्वप्रधानमन्त्री समेत रहेका भट्टराईले संसदलाई…

पाइलट एजी शेर्पा : जस्ले ७३ जनालाई नयाँ जीवन दिए

काठमाडौं । एजी शेर्पा अर्थात् ७३ जना यात्रुको जीवन फर्काइदिने भगवान । ‘हामफाल्छौँ, नबाँचिनेरहेछ’ भनेर जीवन माया मारेर चिच्याउँने यात्रुको मुहारमा खुसी ल्याइदिए पाइलट एजी…

भारतको सीमामा ५० हजार चिनियाँ सैनिक, नियन्त्रण रेखामा ठूलो संख्यामा…

काठमाडौं। भारत चीन सीमा क्षेत्र पूर्वी लद्दाखको वास्तविक नियन्त्रण रेखा (एलएसी) मा चीनले ५० हजार सैनिक तैनाथ गरेको छ । यस क्षेत्रमा चिनियाँ सेनाले ठूलो…

परराष्ट्रमन्त्री अमेरिका पुगेपछि भने, ‘एमसीसी संशोधन हुन सक्दैन, जसरी पनि…

काठमाडौं । परराष्ट्रमन्त्री डा. नारायण खड्काले अमेरिकी सहयोग परियोजना (एमसीसी) संशोधन हुन नसक्ने बताएका छन् । संयुक्त राष्ट्रसंघको ७६ औं महासभामा भाग लिन न्युर्योक पुगेका…

विमानका यात्रुको अनुभव : एयर होस्टेसको आँखामा आँसु थियो, हामीले…

११ असोज, काठमाडौं । सोमबार काठमाडौंबाट उडेको वुद्ध एयरको विमान विराटनगर विमानस्थलमा अवतरण हुन नसकेपछि फेरि काठमाडौं फर्कियो । त्रिभुवन विमानस्थलमा पनि सहजै अवतरण हुन…