मितेरी अस्पतालमा नाकको जटिल शल्यक्रि सफल

हिमाली पत्रिका 

दाङको घोराहीमा रहेको मितेरी अस्पतालमा पहिलो पटक नाकको  शल्यक्रिया गरिएको छ। राप्ती गाउँपालिका भानपुरका नरेश चौधरीको बाङ्गिएको नाकको हड्डीको शल्यक्रिया गरिएको हो। मितेरी अस्पतालमा कार्यरत नाक,कान,घाँटी रोग विशेषज्ञ डाक्टर आशिष खड्गीले शल्यक्रिया गर्नुभएको हो।

एक महिना पहिले देखि नाक दुख्ने, रातमा सास फेर्ने समस्या हुने जस्ता समस्या लिएर मितेरी अस्पतालमा भर्ना हुन आएका चौधरीको नाकको हड्डी बाङ्गिएको थियो। यस प्रकारको रोगलाई (सेप्टल डेविएशन टर्विनेट हाइपरट्रोफी) जसलाई सामान्य भाषामा नाकको हड्डी बढ्नु,बाङ्गिनु भनिने डाक्टर आशिष खड्गी बताउनुहुन्छ । ‘यस प्रकारको समस्यालाई जटिल समस्या मानिन्छ, सम्भव त नाक सम्बन्धि दाङमा पहिलो पटक यस्तो जटिल शल्यक्रिया गरिएको छ।’, ‘डाक्टर खड्गीले  भन्नुभयो भयो,’ हामीले आधुनिक प्रविधि प्रयोग गरेर शल्यक्रिया गर्न सफल भएका हौँ’ ।

पछिल्लो समय मितेरी अस्पताल दाङमा नाक,कान,घाँटी सम्बन्धि समस्या लिएर आउनेहरुको संख्या वृद्धि भएको छ। लामो समय काठमाडौँ र पोखराका विभिन्न अस्पताममा अनुभव हाँसिल गर्नुभएका डाक्टर आशिष खड्गी दाङ आएपछि नाक, कान, घाँटी सम्बन्धि रोगको उपचारकै लागि जिल्ला बाहिर जानुपर्ने बाध्यताको पनि अन्त्य भएको छ।

डाक्टर खड्गी दाङ आएको तीन महिनामै सना ठुला गरि करिव तीस भन्दा बढी शल्यक्रिया गरिसक्नुभएको छ ।दाङमा अझैपनि शल्यक्रिया जस्तो जटिल उपचार गर्न मानिसहरु जिल्ला बाहिर जाने प्रचलन रहेको डाक्टर खड्गी बताउनुहुन्छ ।

मितेरी अस्पताल दाङले विगत पाँचवर्ष देखि  विभिन्न विशेषज्ञ सेवा प्रदान पर्दै आइरहेको छ। हाल यस अस्पतालले नाक, कान, घाँटी , स्त्री तथा प्रसुति, हार्डजोर्नी तथा नसा लगाएत अन्य विभिन्न सेवा पर्दान गरिरहेको छ।

भर्खरै प्रकाशित

चर्चित पत्रकार अजयबाबु शिवाकोटी प्रवल जनसेवाश्रीबाट सम्मानित

काठमाडौं । हाम्राकुरा डट कमका प्रधानसम्पादक अजयबाबु शिवाकोटीलाई सरकारले प्रवल जनसेवा श्री मानपदवीबाट सम्मानित गर्ने भएको छ । संविधान दिवसको अवसरमा सरकारले शिवाकोटीलाई प्रवल जनसेवा…

गायिका विष्णु माझीलाई ‘प्रसिद्ध प्रबल जनसेवाश्री पदक’

काठमाण्डाै । अहिले निकै चर्चामा रहेकी लोक दोहोरी गायिका विष्णु माझीले प्रसिद्ध प्रबल जनसेवाश्री पदक पाउने हुनु भएको छ । संविधान दिवसका अवसरमा गायिका विष्णु…

कृष्णाले खराब बुहारी भित्र्याएसँगै समस्या सुरु भो

गोबिन्दा र कृष्णा अभिषेकको परिवारबीचको खटपटले अब सीमा नाघिसकेको छ । अब गोबिन्दाकी श्रीमती सुनिताले कृष्णा अभिषेककी श्रीमती कश्मीरा शाहमाथि निशाना साँधेकी छिन् । उनले…

मनसुन कमजोर बनेसँगै चिसो बढ्यो

काठमाण्डाै – केही दिनयता बिहान र बेलुका चिसो अलिअलि बढ्न थालेको छ । दिउँसो मलिनो घाम लाग्ने र बिहान बेलुका पातलो कुहिरो लाग्ने गरेकाले चिसो…

परिमार्जन नभएसम्म एमसीसी पारित हुँदैन: प्रचण्ड

नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले परिमार्जन बिना एमसीसी सम्झौता पास गर्न नसकिने बताएका छन् । एमसीसीबारे दलैपिच्छे फरक फरक धारणा आइरहेका बेला प्रचण्डले…