मानवता हराएपछि : आफ्नो राजनैतिक स्वार्थ पुरा गर्न अबोध जनावरमाथि अत्याचार

प्रधानमन्त्रीले संसद विघटन गरेपछि उनको विरोधमा अहिले सडक देखि सामाजिक संजाल समेत तातेको छ। विरोधका विभिन्न स्वरुपहरु देखिएरहेका छन्। पुर्वप्रधानमन्त्री समेत रहेका प्रचण्ड र माधव कुमार नेपाल पनि हामी यतै छौं भन्दै सडकमा उत्रिए।

आफ्नो स्वार्थका लागि सडकमा आउनु, ढुंगामुडा तोडफोड गर्नु नेपाली नेता कार्यक्रताको मौलिक संकृति जस्तै भएको यथार्थ नै हो। तर आफ्नो राजनैतिक स्वार्थका लागि एक अबोध जनावरल़ाई प्रयोग गरिएको तस्विरले भने मानवता हराएको चित्रण गर्दछ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको विरोध गर्ने नाउँमा कुकुरको घाँटीमा जबर्दस्ती डोरी कसेर प्रदर्शन गरिएको छ । चरिकोट बजारमा शनिबार यसरी प्रदर्शन गरिएको केहीबेरमै प्रदर्शनकारीबाट प्रहरीले कुकुर र तस्बिर खोसेका थिए ।

हाल नेकपाको प्रचण्ड–नेपाल समूहले प्रधानमन्त्री ओली र राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीविरुद्ध देशभर विरोध कार्यक्रम जारी राखेका छन् ।

शनिबार कुकुरको गलामा प्रधानमन्त्रीको तस्बिर राखिएर प्रदर्शन गरिएको विषयमा भने सामाजिक संजालमा चर्को विरोध भइरहेको छ । मानिसहरुले पशु अधिकारको हनन् भएको भन्दै यस कार्यको आलोचना गरेका छन् ।

यो पनि :-

ओलीले लुकीचोरी काम गरे, चुनाव गराउँछन् भन्ने भरोसा छैन : रामचन्द्र पौडेल

नेपाली काँग्रेसका वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अध्यादेशमार्फत लुकीचोरी काम गरेको आरोप लगाएका छन्। भोलिको प्रदर्शनमा उत्रनका लागि कार्याकर्तालाई निर्देशन दिँदै पौडेलले यस्तो बताएका हुन्।

शनिवार एक वक्तव्य जारी गर्दै पौडेलले प्रधानमन्त्री ओलीबाट हुँदै नभएको अधिकारको प्रयोग भएको दाबी गरेका छन्। ‘प्रधानमन्त्री श्री केपी शर्मा ओलीको संविधानवाद र लोकतन्त्र उपर विश्वास रहेको देखिएन। उहाँले हालै लगातार चालेका तीनोटै कदम संविधानको मर्म र भावना विपरीत छन्। अध्यादेशद्धारा संवैधानिक परिषदको ऐन संशोधन गरेर कार्यकारिणीलाई स्वेच्छाचारी बन्न रोक्नुपर्ने आयोगहरु आफू अनुकूल बनाउने लुकिचोरी काम गर्नुभयो,’ वक्तव्यमा पौडेलले भनेका छन्, ‘संविधानले बहुमतको प्रधानमन्त्रीलाई दिदै नदिएको अधिकार प्रयोग गरेर लोकतन्त्रको आत्ममा प्रहार गर्नुभयो। हिजो फेरी कामचलाउ मन्त्रीमण्डल हेरफेर गरेर संवैधानिक मर्यादाको उल्लघन गर्नुभयो।’

यो सरकारले चुनाव गराउँछ भन्ने विश्वाससमेत आफूलाई नरहेको पौडेलको भनाई रहेको छ। उनले भनेका छन्, ‘अब हामीलाई उहाँले देशमा सहिसलामत चुनाव गराउनु हुन्छ भन्ने पनि विश्वास छैन। बरु न्यायमूर्तिहरुबाट असंवैधानिक कदमलाई सच्चाई लोकतन्त्रको जगेर्ना हुनेछ भन्ने विश्वास गर्दछु।’

यस्तो अवस्थामा नेपाली कांग्रेसले यो कदम सच्चियोस भनेर देशभरी जनप्रदर्शन गर्ने सर्वसम्मत निर्णय गरेको उल्लेख गर्दै काँग्रेस कार्यकर्तालाई उत्साहजनक सहभागिताको लागि आह्वान गरेका हुन्। काँग्रेसले भोलि १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा संसद विघटनविरुद्ध आन्दोलन गर्दैछ।

भर्खरै प्रकाशित

रूपा सुनारको भिडिओ ब्लग- तिमीजस्तै मान्छे हो भनेर कति ठाउँ…

काठमाडौं । तनहुँकी २४ वर्षीया रूपा सुनारलाई थरकै कारण घरबेटीले कोठा नदिएको विषयले अहिले चर्चामा छ। यहीँ विषयलाई लिएर सामाजिक सञ्जालमा विभिन्न खालका टिप्पणी भएका…

महामारी होस् या बाढी पहिरो : मौन रहने यी स्टार

उसो त, सामाजिक कार्य गर्दा प्रचार नै गर्नुपर्छ भन्ने छैन । केही प्याकेट चाउचाउ र नुन बाड्दा पनि फोटो खिचाएर ठूलै हल्ला गर्नेहरुको जमात यहाँ…

धनाढ्यले पनि छाड्दैनन् सामाजिक सुरक्षा भत्ता

चितवन । वार्षिक २६ किलो हाराहारी सुनको व्यापार गर्ने नारायणगढ बजारका एक व्यापारी विश्वकै महँगोमध्येको मर्सिडिज कार चढेर छोराको पोषण भत्ता लिन वडा हुँदै बैंक…

कतारले विश्वकप हेर्न आउने १० लाख दर्शकलाई कोरोनाभाइरसको खोप निशुल्क…

कतार सरकारले अर्को वर्ष हुने फिफा विश्वकपका खेलहरू हेर्न रंगशालामा जाने दर्शकहरूले कोरोनाभाइरसविरूद्धको खोप लगाउनै पर्ने नियम लागू गर्ने भएको छ। प्रधानमन्त्री तथा आन्तरिक मन्त्री…

एक नेपाली प्रधानमन्त्री जो बग्गीमा बसी रुँदैरुँदै भारत गए, उतैबाट…

राणा शासनको अन्तिम कालखण्डको कुरा हो । जंगवहादुरले शुरु गरेको शासनसत्ता सय वर्ष पुग्दै थियो । तिनताका उता भारत भर्खरै अंग्रेजको उपनिवेशवाट मुक्त भएको थियो…