राज्यको करोडौं रकम हिनामिनाको नियत : निर्माणको काममा भएन खुला प्रतिस्पर्धा

घोराही । राज्यको हुने करोडौं रकम हिनामिना हुने गरी सीमित व्यवसायीलाई मात्र लाभ ठेक्का प्रक्रिया भएको भन्दै निर्माण पुग्ने उहाँले बताउनुभयो । व्यवसायीले आपत्ति जनाएका निर्माण व्यवसायीहरुले जलस्रोत छन् ।

दाङ निर्माण व्यवसायी संघले तथा सिंचाई विभाग आयोजनाका पत्रकार सम्मेलन गरी राज्यकोषको प्रमुख र केही निर्माण व्यवसायीको करोडौं रुपैयाँ हिनामिना हुने गरी मिलेमतोमा यस्तो प्रक्रिया थालिएको ठेक्का प्रक्रिया भएको भन्दै आपत्ति आरोप लगाएका छन् ।

यसले जनाएको छ । राज्यकोषको करिब ३० करोड रुपैयाँ प्रगन्न तथा बड्कापथ सिंचाई हिनामिना हुने उनीहरुले बताए । अन्तर्गत गत मंसिर १० गते नहर र संघले खुला प्रतिस्र्धाबाट जाने गरी त्यस संग सम्बन्धित भौतिक संरचना ठेक्का प्रक्रिया संशोधन गरी सबै निर्माणका लागि आह्वान गरिएको निर्माण व्यवसायीहरुलाई सहभागी बोलपत्र सीमित व्यवसायीहरुलाई गराउन माग गरेको छ ।

मात्र लाभ पुग्ने गरी खोलिएको टेन्डर प्रक्रियामा खुला संघले जानकारी दिएको छ । प्रतिस्पर्धा हुने गरी नगरिएको आह् उक्त आयोजनामा सिंचाई वानप्रति दाङ निर्माण व्यवसायी संघले र हाइड्रोपावरसंग सम्बन्धित आपत्ति जनाएको छ ।

प्रगन्ना तथा निर्माणका कामहरु हुने गरी ठेक्का बकापथ सिचाई योजनाअन्तर्गत प्रक्रिया अगाडि बढाउनुपर्नेमा हुने निर्माण सम्बन्धी कामका लागि सिंचाईसंग सम्बन्धित कामहरुको मात्र ठेक्का आह्वान गरिएको व्यवसायीलाई मात्र लाभ पुग्ने गरी आह्वान गरिएको बोलपत्रमा सीमित संघका अध्यक्ष ईश्वरबहादुर पुनले आह्वान गरिएको भन्दै संघले बताउनुभयो । यसले आयोजनामा आपत्ति जनाएको हो ।

भर्खरै प्रकाशित

एमाले सांसदहरुले तत्काल राजीनामा दिनुपर्छ : बाबुराम भट्टराई

सत्ता साझेदार जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा.बाबुराम भट्टराईले नेकपा एमालेका सांसदहरुलाई पदबाट राजीनामा दिन चुनौति दिएका छन् । पूर्वप्रधानमन्त्री समेत रहेका भट्टराईले संसदलाई…

पाइलट एजी शेर्पा : जस्ले ७३ जनालाई नयाँ जीवन दिए

काठमाडौं । एजी शेर्पा अर्थात् ७३ जना यात्रुको जीवन फर्काइदिने भगवान । ‘हामफाल्छौँ, नबाँचिनेरहेछ’ भनेर जीवन माया मारेर चिच्याउँने यात्रुको मुहारमा खुसी ल्याइदिए पाइलट एजी…

भारतको सीमामा ५० हजार चिनियाँ सैनिक, नियन्त्रण रेखामा ठूलो संख्यामा…

काठमाडौं। भारत चीन सीमा क्षेत्र पूर्वी लद्दाखको वास्तविक नियन्त्रण रेखा (एलएसी) मा चीनले ५० हजार सैनिक तैनाथ गरेको छ । यस क्षेत्रमा चिनियाँ सेनाले ठूलो…

परराष्ट्रमन्त्री अमेरिका पुगेपछि भने, ‘एमसीसी संशोधन हुन सक्दैन, जसरी पनि…

काठमाडौं । परराष्ट्रमन्त्री डा. नारायण खड्काले अमेरिकी सहयोग परियोजना (एमसीसी) संशोधन हुन नसक्ने बताएका छन् । संयुक्त राष्ट्रसंघको ७६ औं महासभामा भाग लिन न्युर्योक पुगेका…

विमानका यात्रुको अनुभव : एयर होस्टेसको आँखामा आँसु थियो, हामीले…

११ असोज, काठमाडौं । सोमबार काठमाडौंबाट उडेको वुद्ध एयरको विमान विराटनगर विमानस्थलमा अवतरण हुन नसकेपछि फेरि काठमाडौं फर्कियो । त्रिभुवन विमानस्थलमा पनि सहजै अवतरण हुन…