राज्यको करोडौं रकम हिनामिनाको नियत : निर्माणको काममा भएन खुला प्रतिस्पर्धा

घोराही । राज्यको हुने करोडौं रकम हिनामिना हुने गरी सीमित व्यवसायीलाई मात्र लाभ ठेक्का प्रक्रिया भएको भन्दै निर्माण पुग्ने उहाँले बताउनुभयो । व्यवसायीले आपत्ति जनाएका निर्माण व्यवसायीहरुले जलस्रोत छन् ।

दाङ निर्माण व्यवसायी संघले तथा सिंचाई विभाग आयोजनाका पत्रकार सम्मेलन गरी राज्यकोषको प्रमुख र केही निर्माण व्यवसायीको करोडौं रुपैयाँ हिनामिना हुने गरी मिलेमतोमा यस्तो प्रक्रिया थालिएको ठेक्का प्रक्रिया भएको भन्दै आपत्ति आरोप लगाएका छन् ।

यसले जनाएको छ । राज्यकोषको करिब ३० करोड रुपैयाँ प्रगन्न तथा बड्कापथ सिंचाई हिनामिना हुने उनीहरुले बताए । अन्तर्गत गत मंसिर १० गते नहर र संघले खुला प्रतिस्र्धाबाट जाने गरी त्यस संग सम्बन्धित भौतिक संरचना ठेक्का प्रक्रिया संशोधन गरी सबै निर्माणका लागि आह्वान गरिएको निर्माण व्यवसायीहरुलाई सहभागी बोलपत्र सीमित व्यवसायीहरुलाई गराउन माग गरेको छ ।

मात्र लाभ पुग्ने गरी खोलिएको टेन्डर प्रक्रियामा खुला संघले जानकारी दिएको छ । प्रतिस्पर्धा हुने गरी नगरिएको आह् उक्त आयोजनामा सिंचाई वानप्रति दाङ निर्माण व्यवसायी संघले र हाइड्रोपावरसंग सम्बन्धित आपत्ति जनाएको छ ।

प्रगन्ना तथा निर्माणका कामहरु हुने गरी ठेक्का बकापथ सिचाई योजनाअन्तर्गत प्रक्रिया अगाडि बढाउनुपर्नेमा हुने निर्माण सम्बन्धी कामका लागि सिंचाईसंग सम्बन्धित कामहरुको मात्र ठेक्का आह्वान गरिएको व्यवसायीलाई मात्र लाभ पुग्ने गरी आह्वान गरिएको बोलपत्रमा सीमित संघका अध्यक्ष ईश्वरबहादुर पुनले आह्वान गरिएको भन्दै संघले बताउनुभयो । यसले आयोजनामा आपत्ति जनाएको हो ।

भर्खरै प्रकाशित

खोपको राजनीति डरलाग्दो, अमेरिकाको पछि लाग्दा भारतलाई पीर

भारतको सेरम रिसर्च सेन्टरले लाखौं अमेरिकी डलर बैना बुझेर पनि नेपाललाई १० लाख डोज कोभिसिल्ड महिनौं बितिसक्दा दिएको छैन । खोप उत्पादन कम भएको कारण…

भारतमा साधु ‘बाबा’ को अवतारमा पूर्वप्रधानन्यायाधीश दामोदर शर्मा !

काठमाडौं । यो तस्बिर कस्को होला ? झट्ट हेर्दा यो तस्बिर पशुपतिको कुनै सन्यासी/जोगीको जस्तो लाग्छ । तर, होइन यो फोटो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल…

मेलम्ची : जब पाँच गोदाम खाद्यान्नका मालिक भोकै भए…

मेलम्ची । मेलम्ची बजारको उत्तरी छेउमा अवस्थित एक खाद्यान्न पसलको भुइँमा बीस प्याकेट तोरीको तेल सुकाइएको छ । छेउमा ६१ वर्षीय ज्ञानेन्द्र श्रेष्ठ झोक्राएर बसिरहेका…

अदालतले दियो ओली सरकारलाई अर्को झट्का : चुरेको गिट्टी, बालुवा…

चुरे क्षेत्रको ढुंगा, गिट्टी र बालुवा बेच्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश गरेको छ । सो रिटबारे सुनुवाइपछि संवैधानिक इजलासले अन्तरिम आदेश…

गंगामा तैरिरहेको बाकसभित्र भेटिइन् २१ दिनकी बच्ची, बाहिर निकाल्ने आँट…

भारतीय राज्य उत्तर प्रदेशको गाजिपुरस्थित ददरीघाटमा गत सोमबार बिहान गंगा नदीमा एउटा प्लाइउडको बाकस बग्दै-बग्दै आइरहेको थियो। सोमबार गंगामा स्नान गर्न गएकाहरूले बाकसबाट बच्चा रोइरहेको…