नारायणी किनारलाई ‘सी बीच’ मोडलमा विकास गरिदै, ६ करोडको टेण्डर आह्वान चितवन,मंसिर २४

चितवनको नारायणी नदी किनारलाई ‘सी बीच’ मोडलको रुपमा विकास गरिने भएको छ । भरतपुर महानगरपालिकाको गौरबको योजनाको रुपमा नदी किनारलाई विकास गर्न लागिएको हो । महानगरपालिकाले निर्माण गरेको गुरुयोजना अनुसार पर्यटन मन्त्रालय अन्तर्गतको पर्यटन विभागले प्रारम्भिक चरणको कामका लागि आज (बुधबार) टेण्डर आब्हान गरेको छ । डेढ बर्षभित्र काम सम्पन्न गर्ने योजनाका साथ करिब ६ करोडको टेण्डर आब्हान गरिएको विभागका इन्जीनियर सचिन्द्र यादवले जानकारी दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,‘२४ सय मिटर पैदल मार्ग, दुई ठाँउमा पार्किङ स्थल र गार्डेनिङको काम प्रारम्भिक चरणमा हुनेछ ।’

भरतपुर महानगरपालिकाले २३ करोडको लागत सहितको गुरुयोजना निर्माण गरिसकेको छ । ग्रिट कन्सल्टले निर्माण गरेको गुरुयोजना महानगरपालिकाबाट स्वीकृत भइसकेको महानगरपालिकाकी इन्जिनियर अस्मिता खनालले बताउनुभयो । गुरुयोजनामा तटबन्धन सहितका योजनाहरु समावेश गरिएको छ ।

महानगरपालिकाले पनि आन्तरिक स्रोतबाट बजेट विनियोजन गरेर काम अघि बढाएको छ । भरतपुर महानगरपालिकाकी प्रमुख रेनु दाहालले नारायणीलाई आकर्षक पर्यटकिय स्थलको रुपमा विकास गर्न लागिएको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,‘महानगरपालिकामा निर्वाचित भएर आएपश्चात नै यो योजनालाई सफल बनाउनुपर्छ भन्ने लागेको थियो, अव निर्माणको चरणमा प्रवेश गरेका छौं ।’ गुरुयोजना अनुसार काम सम्पन्न भएपछि भरतपुरमा लाखौ पर्यटकहरु भित्रने उहाँले बताउनुभयो । उहाँले समयमै गुणस्तरिय काम गर्नका लागि महानगरपालिकाको तर्फबाट निरन्तर अनुगमन गरिने बताउनुभयो । गतबर्ष महानगरपालिकाले करिब १ करोडको लागतमा नदी किनारमा टायल बिछ्याउने काम गरिसकेको छ । नारायणी नदी किनारमा घुम्न जानेहरुको दैनिक घुँइचो लाग्ने गर्छ ।

भर्खरै प्रकाशित

रूपा सुनारको भिडिओ ब्लग- तिमीजस्तै मान्छे हो भनेर कति ठाउँ…

काठमाडौं । तनहुँकी २४ वर्षीया रूपा सुनारलाई थरकै कारण घरबेटीले कोठा नदिएको विषयले अहिले चर्चामा छ। यहीँ विषयलाई लिएर सामाजिक सञ्जालमा विभिन्न खालका टिप्पणी भएका…

महामारी होस् या बाढी पहिरो : मौन रहने यी स्टार

उसो त, सामाजिक कार्य गर्दा प्रचार नै गर्नुपर्छ भन्ने छैन । केही प्याकेट चाउचाउ र नुन बाड्दा पनि फोटो खिचाएर ठूलै हल्ला गर्नेहरुको जमात यहाँ…

धनाढ्यले पनि छाड्दैनन् सामाजिक सुरक्षा भत्ता

चितवन । वार्षिक २६ किलो हाराहारी सुनको व्यापार गर्ने नारायणगढ बजारका एक व्यापारी विश्वकै महँगोमध्येको मर्सिडिज कार चढेर छोराको पोषण भत्ता लिन वडा हुँदै बैंक…

कतारले विश्वकप हेर्न आउने १० लाख दर्शकलाई कोरोनाभाइरसको खोप निशुल्क…

कतार सरकारले अर्को वर्ष हुने फिफा विश्वकपका खेलहरू हेर्न रंगशालामा जाने दर्शकहरूले कोरोनाभाइरसविरूद्धको खोप लगाउनै पर्ने नियम लागू गर्ने भएको छ। प्रधानमन्त्री तथा आन्तरिक मन्त्री…

एक नेपाली प्रधानमन्त्री जो बग्गीमा बसी रुँदैरुँदै भारत गए, उतैबाट…

राणा शासनको अन्तिम कालखण्डको कुरा हो । जंगवहादुरले शुरु गरेको शासनसत्ता सय वर्ष पुग्दै थियो । तिनताका उता भारत भर्खरै अंग्रेजको उपनिवेशवाट मुक्त भएको थियो…