निजी विद्यालयहरुकाे शुल्क आतंक बन्द हुनुपर्छ

काठमाडौं। राष्ट्रिय परीक्षा वोर्डले कक्षा १२ को परीक्षा तालिका प्रकाशित गरे लगत्तै कतिपय निजी उच्च माध्यमिक विद्यालय संचालकहरुले मच्चाउन थालेको शुल्क आतंकप्रति अनेरास्ववियूले गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ।

सामान्य अवस्थामा गत वैशाखमै हुनुपर्ने उक्त परीक्षा कोभिड-१९ को महामारीको कारण लम्मिदै गएको थियो। कोभिड-१९ का कारण झण्डै ९ महिनादेखि नियमित पाठनपाठन हुन सकेको छैन।

विद्यार्थीहरु स्वअध्ययन गरी परिक्षा दिने तयारीमा जुटेका छन्। पठनपाठन नभएको अवस्थामा निजि उच्च माध्यामिक विद्यालय सञ्चालकहरुले विभिन्न बहाना बनाउँदै सुल्क लिन थालेपछि अनेरास्ववियुले यस्तो गतिविधि रोक्न दवाब दिएको हो।

कतिपय विद्यालयहरुले शुल्कको नाममा ब्ल्याकमेलिङ् गरेर विद्यार्थीहरुलाई प्रवेश पत्र अड्काएका गुनासा समेत आइरहेकोप्रति हाम्रो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ। संगठनका सहसंयोजक रञ्जित तामाङद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तिमा भनिएको छ।

साथै शान्तिपूर्ण प्रदर्शनमा उत्रिएका निर्दोष विद्यार्थीलाई गिरफ्तार गरिएको घटनाको घोर निन्दा र भर्त्सना गर्दछौं विज्ञप्तिमा उल्लेख छ। विद्यार्थीलाई लगाइएका झुटा मुद्दा खारेज गर्न,गिरफ्तार विद्यार्थीलाई तत्काल रिहा गर्न र अवाञ्छित रुपमा वढाइएको सम्पुर्ण शुल्क खारेज गर्न संगठनले सम्वन्धित निकायलाई सुझाएको छ।

कतिपय विद्यालयहरुले शुल्कको नाममा ब्ल्याकमेलिङ् गरेर विद्यार्थीहरुलाई प्रवेश पत्र अड्काएका गुनासाहरु समेत आइरहेकाे प्रती हाम्रो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएकाे छ। संगठनका सहसंयाेजक रञ्जित तामाङद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तिमा भनिएकाे छ।

साथै शान्तिपूर्ण प्रदर्शनमा उत्रिएका निर्दोष विद्यार्थीलाई गिरफ्तार गरिएको घटनाको घोर निन्दा र भर्त्सना गर्दछौं विज्ञप्तिमा उल्लेख छ। विद्यार्थीलाई लगाइएका झुटा मुद्दा खारेज गर्न,गिरफ्तार विद्यार्थीलाई तत्काल रिहा गर्न र अवाञ्छित रुपमा वढाइएको सम्पुर्ण शुल्क खारेज गर्न संगठनले संबन्धित निकायलाई सुझाएकाे छ।

भर्खरै प्रकाशित

अदालतले दियो ओली सरकारलाई अर्को झट्का : चुरेको गिट्टी, बालुवा…

चुरे क्षेत्रको ढुंगा, गिट्टी र बालुवा बेच्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश गरेको छ । सो रिटबारे सुनुवाइपछि संवैधानिक इजलासले अन्तरिम आदेश…

गंगामा तैरिरहेको बाकसभित्र भेटिइन् २१ दिनकी बच्ची, बाहिर निकाल्ने आँट…

भारतीय राज्य उत्तर प्रदेशको गाजिपुरस्थित ददरीघाटमा गत सोमबार बिहान गंगा नदीमा एउटा प्लाइउडको बाकस बग्दै-बग्दै आइरहेको थियो। सोमबार गंगामा स्नान गर्न गएकाहरूले बाकसबाट बच्चा रोइरहेको…

मल्टिपल इन्ट्री भिसा भएका नेपालीहरु खोप लगाउनकै लागि अमेरिका जान…

काठमाडौं । मल्टिपल इन्ट्री भिसा भएका नेपालीहरु खोप लगाउनकै लागि अमेरिका जान थालेका छन् । अमेरिकाले विदेशी पर्यटकका लागि पनि सजिलै कोरोनाविरुद्धको खोप दिन थालेपछि…

रोनाल्डो र मेसी भन्दा दशौँ गुणा सम्पति, यी हुन् विश्वकै…

विश्वका धनाढ्य फुटबलको को होलान् ?  धेरैलाई मेसी, रोनाल्डो वा नेइमार भन्ने लाग्ला । तर, विश्वका धनाढ्य फुटबल युरोप वा दक्षिण अमेरिका नभएर एशियाका हुन्…

अनेरास्ववियुको राहत वितरणमा माओवादीले हस्तक्षेप गरेपछि

काठमाडौं । मेलम्चीमा राहत वितरणको विषयमा एमाले र माओवादी केन्द्र निकट विद्यार्थी संगठनबीच झ’डप भएको छ । नेकपा एमाले निकट विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियुले राहत वितरण…