निजी विद्यालयहरुकाे शुल्क आतंक बन्द हुनुपर्छ

काठमाडौं। राष्ट्रिय परीक्षा वोर्डले कक्षा १२ को परीक्षा तालिका प्रकाशित गरे लगत्तै कतिपय निजी उच्च माध्यमिक विद्यालय संचालकहरुले मच्चाउन थालेको शुल्क आतंकप्रति अनेरास्ववियूले गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ।

सामान्य अवस्थामा गत वैशाखमै हुनुपर्ने उक्त परीक्षा कोभिड-१९ को महामारीको कारण लम्मिदै गएको थियो। कोभिड-१९ का कारण झण्डै ९ महिनादेखि नियमित पाठनपाठन हुन सकेको छैन।

विद्यार्थीहरु स्वअध्ययन गरी परिक्षा दिने तयारीमा जुटेका छन्। पठनपाठन नभएको अवस्थामा निजि उच्च माध्यामिक विद्यालय सञ्चालकहरुले विभिन्न बहाना बनाउँदै सुल्क लिन थालेपछि अनेरास्ववियुले यस्तो गतिविधि रोक्न दवाब दिएको हो।

कतिपय विद्यालयहरुले शुल्कको नाममा ब्ल्याकमेलिङ् गरेर विद्यार्थीहरुलाई प्रवेश पत्र अड्काएका गुनासा समेत आइरहेकोप्रति हाम्रो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ। संगठनका सहसंयोजक रञ्जित तामाङद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तिमा भनिएको छ।

साथै शान्तिपूर्ण प्रदर्शनमा उत्रिएका निर्दोष विद्यार्थीलाई गिरफ्तार गरिएको घटनाको घोर निन्दा र भर्त्सना गर्दछौं विज्ञप्तिमा उल्लेख छ। विद्यार्थीलाई लगाइएका झुटा मुद्दा खारेज गर्न,गिरफ्तार विद्यार्थीलाई तत्काल रिहा गर्न र अवाञ्छित रुपमा वढाइएको सम्पुर्ण शुल्क खारेज गर्न संगठनले सम्वन्धित निकायलाई सुझाएको छ।

कतिपय विद्यालयहरुले शुल्कको नाममा ब्ल्याकमेलिङ् गरेर विद्यार्थीहरुलाई प्रवेश पत्र अड्काएका गुनासाहरु समेत आइरहेकाे प्रती हाम्रो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएकाे छ। संगठनका सहसंयाेजक रञ्जित तामाङद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तिमा भनिएकाे छ।

साथै शान्तिपूर्ण प्रदर्शनमा उत्रिएका निर्दोष विद्यार्थीलाई गिरफ्तार गरिएको घटनाको घोर निन्दा र भर्त्सना गर्दछौं विज्ञप्तिमा उल्लेख छ। विद्यार्थीलाई लगाइएका झुटा मुद्दा खारेज गर्न,गिरफ्तार विद्यार्थीलाई तत्काल रिहा गर्न र अवाञ्छित रुपमा वढाइएको सम्पुर्ण शुल्क खारेज गर्न संगठनले संबन्धित निकायलाई सुझाएकाे छ।

भर्खरै प्रकाशित

राष्ट्रिय सहमति कायम गरेर छिटै एमसीसी पारित गरौं : बाबुराम…

काठमाडौं । पूर्वप्रधानमन्त्री एवं जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद् अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले राष्ट्रिय सहमति कायम गरेर अमेरिकी सहयोग परियोजना एमसीसी सम्झौता पारित गर्न सुझाव…

काममा असाध्यै व्यस्त थिएँ, राज कुन्द्रा के गरिरहेका थिए मलाई…

राज कुन्द्रा पोर्नोग्राफी केसमा मुम्बई क्राइम ब्रान्चले २३ जुलाईमा शिल्पा शेट्टीको बयान दर्ता गरेको थियो । एक भारतीय सञ्चार माध्यमले शिल्पाले प्रहरीलाई दिएको बयानको विस्तृत…

बागमती प्रदेशमा पनि बादल नै एमाले इन्चार्ज !

काठमाडौं । नेकपा एमाले काठमाडौंले गरेको प्रशिक्षणलाई बागमती प्रदेश इन्चार्जको भूमिकामा रामबहादुर थापा बादलले सम्बोधन गरेका छन् । कमलादीस्थित प्रज्ञाभवनमा जिल्ला स्तरीय प्रशिक्षणमा बादल प्रदेश…

सेतो पुतली आतंक : १८ वर्षे युवाको गुम्यो ज्योति, ५–१५…

लालप्रसाद शर्मा, घनश्याम खड्का, अगन्धर तिवारी (कान्तिपुर) पोखरा/म्याग्दी/पर्वत । म्याग्दीको बेनी–७ बेनीबजारका १८ वर्षीय अमृत पुनको देब्रो आँखामा भदौ १३ मा सेतो पुतलीको झुस परेर…

हिमालयका जहाजमा राखियो हार्ट अट्याक भएमा रोक्ने मेसिन

काठमाण्डाै । नेपालबाट अन्तर्राष्ट्रिय उडान भर्दै आएको हिमालय एयरलाइन्सले यात्रुको सुरक्षालाई मध्यनजर गर्दै ‘अटोमेटेड एक्स्टर्नल डेफिब्रिलेटर’ (एइडी) सेवा सुरु गरेको छ । नेपाल–चीन संयुक्त लगानीको…