२२ वर्षे ब्लगर : जसले इन्टाग्रामको एक पोष्टबाट १५ लाख कमाउँछिन्

फेसबुक, टि्वटर तथा इन्स्टाग्राम जस्ता सोसल मिडियामा दैनिक करोडौँ प्रयोगकर्ताहरुले विभिन्न सामाग्रीहरु पोष्ट गर्ने गर्छन् । आफ्ना विचार, गतिविधि, तस्वीर, भिडियो, टिप्पणी जस्ता सामाग्रीहरु सोसल मिडियामा पोष्ट गरेबापत पैसा कमाउने भन्ने सायदै होला । तर एकजना ब्लगरले भने आफुले इन्स्टाग्राममा गर्ने हरेक पोष्टबाट १५ हजार डलर कमाउँछिन् ।

२२ वर्षे ब्लगर डानियला बर्नस्टेनको इन्स्टाग्राममा ९ लाख ९२ हजार फलोअर रहेका छन् । त्यति ठूलो संख्यामा पछ्याउने मान्छेहरु भएकी युवती देखेपछि विभिन्न कम्पनीहरुको आँखा उनीमाथि नपर्ने कुरै भएन । त्यसैले आफ्ना प्रडक्टको प्रचारका लागि ब्राण्ड तथा कम्पनीहरुले डानियलाको सहारा लिने गरेका छन् । कुनैपनि प्रडक्टको विषयमा डानियालाले आफ्नो इन्स्टाग्राममा पोष्ट गरेपछि त्यसको जानकारी ९ लाख ९२ हजार मानिससम्म एकसाथ पुग्ने भएकाले कम्पनीहरुले विज्ञापनकै रुपमा त्यसबापत उनलाई मोटो रकम दिने गरेका हुन् ।

उता फेसन ब्लगर्सकै जस्तो गरी डायिनला पनि हरेक दिन विभिन्न पहिरनमा सजिएका आफ्ना तस्वीरहरु इन्स्टाग्राममा पोष्ट गर्ने गर्छिन् । त्यसका साथै उनले आफुले लगाएका पहिरन कहाँबाट तथा कसरी खरीद गरेको हो भन्ने विषयमा जानकारी पनि दिन्छिन् ।

डानियलाका कैयौँ फलोअरहरु उनको यो विज्ञापन शैली हो र यसबापत उनले पैसा लिन्छिन् भन्ने कुरामा अनभिज्ञ छिन् । कतिपय ब्राण्डहरुले भने आफ्ना सामानको प्रचार नगरीकनै पनि डानियलालाई पैसा दिने गरेका छन् । आफ्नो उत्पादनको प्रतिद्वन्दी उत्पादनका विषयमा डानियलाले विज्ञापन नगरुन् भन्नका लागि समेत कतिपय कम्पनीहरुले उनलाई पैसा दिने गरेका हुन् ।

विश्लेषकहरुका अनुसार विश्वका चर्चित ब्राण्डहरुले प्रायोजित इन्स्टाग्राम पोष्टका लागि वर्षेनी १ अर्ब डलर भन्दा बढि खर्च गर्ने गरेका छन् । कम्पनीहरुले गर्ने पैसाको भुक्तानीको दर इन्स्टाग्राम प्रयोगकर्ताका फलोअर्सको संख्यामा निर्भर गर्छ । अर्थात् जति धेरै फलोअर्स हुन्छन् उति धेरै पैसा कमाउने सम्भावना हुन्छ । डानियलाका फलोअर्स १० लाख पुगेपछि उनले इन्टाग्राम पोष्टका लागि थप रकम माग गर्न सक्नेछिन् ।

हार्पर्स बजारका अनुसार यदि तपाइँका इन्स्टाग्राम फलोअर्स लाखको संख्यामा छन् भने बसीबसी ५ सय देखि ५ हजार डलर सम्म कमाउन सक्नुहुन्छ । यदि तपाइँका फलोअर्स ६० लाख भन्दा बढि भएभने तपाइँको शुल्क २० हजार देखि १ लाख डलर सम्म हुन्छ ।

आफुले ठ्याक्कै कति कमाउँछु भन्ने बारेमा प्रष्ट खुलासा नगरेपछि डानियलाले भनेकी छिन्, ‘मैले आफैले कमाएर आफ्नो खर्च चलाएकी छु । मेरो कमाइ छ वाषिर्क ६ अंकमा रहेको छ । मैले आफ्नो खर्च चलाउनुका साथै बचत समेत गरेर लगानी गरेको छु । मैले अझै सिकेर स्मार्ट बन्ने कोसिस गरिरहेकी छु ।’-बिजनेस इनसाइडरबाट

भर्खरै प्रकाशित

भारतमा साधु ‘बाबा’ को अवतारमा पूर्वप्रधानन्यायाधीश दामोदर शर्मा !

काठमाडौं । यो तस्बिर कस्को होला ? झट्ट हेर्दा यो तस्बिर पशुपतिको कुनै सन्यासी/जोगीको जस्तो लाग्छ । तर, होइन यो फोटो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल…

मेलम्ची : जब पाँच गोदाम खाद्यान्नका मालिक भोकै भए…

मेलम्ची । मेलम्ची बजारको उत्तरी छेउमा अवस्थित एक खाद्यान्न पसलको भुइँमा बीस प्याकेट तोरीको तेल सुकाइएको छ । छेउमा ६१ वर्षीय ज्ञानेन्द्र श्रेष्ठ झोक्राएर बसिरहेका…

अदालतले दियो ओली सरकारलाई अर्को झट्का : चुरेको गिट्टी, बालुवा…

चुरे क्षेत्रको ढुंगा, गिट्टी र बालुवा बेच्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश गरेको छ । सो रिटबारे सुनुवाइपछि संवैधानिक इजलासले अन्तरिम आदेश…

गंगामा तैरिरहेको बाकसभित्र भेटिइन् २१ दिनकी बच्ची, बाहिर निकाल्ने आँट…

भारतीय राज्य उत्तर प्रदेशको गाजिपुरस्थित ददरीघाटमा गत सोमबार बिहान गंगा नदीमा एउटा प्लाइउडको बाकस बग्दै-बग्दै आइरहेको थियो। सोमबार गंगामा स्नान गर्न गएकाहरूले बाकसबाट बच्चा रोइरहेको…

मल्टिपल इन्ट्री भिसा भएका नेपालीहरु खोप लगाउनकै लागि अमेरिका जान…

काठमाडौं । मल्टिपल इन्ट्री भिसा भएका नेपालीहरु खोप लगाउनकै लागि अमेरिका जान थालेका छन् । अमेरिकाले विदेशी पर्यटकका लागि पनि सजिलै कोरोनाविरुद्धको खोप दिन थालेपछि…