रुपन्देहीमा भयावह बन्दै कोरोना : बेड नपाएर संक्रमितको बाटोमै ज्या’न गयो

कोरोनासंक्रमणबाट पछिल्ला दिनहरु भयावह बन्दै गरेको रुपन्देहीमा पछिल्लो २४ घण्टाको बीचमा ४ जनाको मृ’त्यु भएको छ । रुपन्देहीमा कोरोनाबाट मृ’त्यु हुनेको संख्या बढ्न थालेपछि सरोकारवालहरु चिन्तित बनेका छन् ।

मृ’त्यु हुनेहरुमध्ये तीनजना बुटवल उपमहानगरपालिकाका र एकजना तिलोत्तमा नगरपालिकाका हुन् । यसरी मृ’त्यु हुनेमा कसैको अस्पताल त कसैको उपचारको लागि अस्पताल लैजादै गर्दा बाटैमा मृ’त्यु भएको बुटवलको कोरोना अस्पतालका फोकल पर्शन डा. सुर्दशन थापाले बताए ।

बुटवल–११ की ६१ वर्षीया महिलाको पनि उपचारको क्रममा कोरोना विशेष अस्पताल बुटवलमा मृ’त्यु भएको छ । असोज २१ गते आईसीयूमा भर्ना भएकी उनको उपचारका क्रममा आज बिहान २ बजे मृ’त्यु भएको अस्पतालका सूचना अधिकारी डा. विष्णु गौतमले बताए । असोज २१ गते नै कोरोना सं’क्रमण पुष्टि भएको उनमा श्वासप्रश्वासको समस्या रहेको थियो । भेन्टीलेटरमा राखेर उपचार गर्दा गर्दै बिहान मृ’त्यु भएको अस्पतालले जनाएको छ ।

यस्तै बुटवलको बेड नपाए दाड लैजादै गर्दा दाड लैजादै गर्दा बुटवलका एक पुरुषको पनि आज विहानै बाटैमा मृत्यु भएको छ । बुटवल–११ का ८४ वर्षीय पुरुषको उपचारका लागि लैजाने क्रममा कपिलवस्तुको धानखोलामा मृ’त्यु भएको हो । बुटवलमा आईसीयू बेड नभएपछि उनलाई दाङको बेलझुण्डीस्थित कोरोना अस्पताल वा नेपालगन्ज मेडिकल कलेज, कोहलपुर लैजान रिफर गरिएकोमा बाटोमै आइतबार बिहान मृ’त्यु भएको अस्पतालका सूचना अधिकारी डा. विष्णु गौतमले जानकारी दिए ।

यस्तै, बुटवल–१ का ७० वर्षीय पुरुषको गतराति १० बजे धागो कारखानामा सञ्चालित कोरोना विशेष अस्पतालको आईसीयू कक्षमा मृ’त्यु भएको छ । शनिबार अस्पताल भर्ना भएका उनमा असोज २२ गते कोरोना सं’क्रमण पुष्टि भएको थियो

रुपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिका–३ निवासी ६६ वर्षीया कोराना संक्रमित महिलाको हिजो साँझ दाङको बेलुझण्डीस्थित कोरोना विशेष अस्पताल मृ’त्यु भएको छ । कोरोना विशेष अस्पताल बेलझुण्डीमा कोरोनाका कारण मृ’त्यु हुने उनी नै पहिलो व्यक्ति हुन् ।

आईसीयू बेडको अभावका कारण ती महिलालाई रुपन्देहीवाट बेलझुण्डी अस्पतालमा पुर्याइएको थियो । उनलाई आईसीयूमा राखेर उपचार गर्दागर्दै मृ’त्यु भएको अस्पतालले जनाएको छ ।

 

भर्खरै प्रकाशित

चर्चित पत्रकार अजयबाबु शिवाकोटी प्रवल जनसेवाश्रीबाट सम्मानित

काठमाडौं । हाम्राकुरा डट कमका प्रधानसम्पादक अजयबाबु शिवाकोटीलाई सरकारले प्रवल जनसेवा श्री मानपदवीबाट सम्मानित गर्ने भएको छ । संविधान दिवसको अवसरमा सरकारले शिवाकोटीलाई प्रवल जनसेवा…

गायिका विष्णु माझीलाई ‘प्रसिद्ध प्रबल जनसेवाश्री पदक’

काठमाण्डाै । अहिले निकै चर्चामा रहेकी लोक दोहोरी गायिका विष्णु माझीले प्रसिद्ध प्रबल जनसेवाश्री पदक पाउने हुनु भएको छ । संविधान दिवसका अवसरमा गायिका विष्णु…

कृष्णाले खराब बुहारी भित्र्याएसँगै समस्या सुरु भो

गोबिन्दा र कृष्णा अभिषेकको परिवारबीचको खटपटले अब सीमा नाघिसकेको छ । अब गोबिन्दाकी श्रीमती सुनिताले कृष्णा अभिषेककी श्रीमती कश्मीरा शाहमाथि निशाना साँधेकी छिन् । उनले…

मनसुन कमजोर बनेसँगै चिसो बढ्यो

काठमाण्डाै – केही दिनयता बिहान र बेलुका चिसो अलिअलि बढ्न थालेको छ । दिउँसो मलिनो घाम लाग्ने र बिहान बेलुका पातलो कुहिरो लाग्ने गरेकाले चिसो…

परिमार्जन नभएसम्म एमसीसी पारित हुँदैन: प्रचण्ड

नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले परिमार्जन बिना एमसीसी सम्झौता पास गर्न नसकिने बताएका छन् । एमसीसीबारे दलैपिच्छे फरक फरक धारणा आइरहेका बेला प्रचण्डले…