एलन मस्कको घोषणा : कोरोनाको भ्याक्सिन म पनि लगाउदैन, परिवारलाई पनि लगाउन दिदैन

संसारभरीको अर्थव्यवस्थामा कोभिड–१९ का कारण मन्दी आएको छ । एक तरिकाले भन्ने हो भने पूरा संसार भ्याक्सिनको व्यग्रताका साथ प्रतिक्षा गरिरहेका छन् । यस्तोमा अमेरिकाका अर्बपति व्यापारी एलन मस्कले उनी र उनको परिवार भ्याक्सिनको प्रयोग नगर्ने घोषणा गरेका छन् । उनले यो भाइरसलाई बढाई चढाई भनिएको र योसँग डराउन पर्ने कुनै आवश्यकता नभएको दाबी गरेका छन् ।

यस्तो किन भनिरहेका छन् मस्क ?

न्यूयोर्क टाइम्स विचार खण्ड ‘स्वे’ कार्यक्रमको पोडकास्टमा स्पेस एक्स, टेस्ला र न्यूरलिंकका संस्थापक मस्कले न आफूलाई न त उनको परिवारलाई भाइरसको जोखिम भएको बताएका छन् । हुन त मस्कले यो भाइरसलाई रोक्नका लागि अपनाइएको उपायमा असन्तुष्टि पोखेको यो पहिलो घटना भने होइन ।

यसअघि पनि मस्कले अमेरिकासमेत संसारभरी लगाइएको लकडाउनको विषयमा आफ्नो असन्तुष्टि जनाएका थिए । उनले भाइरसलाई बढाई चढाई पेश गरिएको बताएका छन् । यसका कारण थुप्र्र्रैको ज्यान गइरहेको छ त भनेर प्रश्न सोधिँदा उनले भने, ‘जसले जन्म लिएका छन्, उनीको मृत्यु अवश्य हुनेछ ।’

मस्कले दाबी गरे अनुसार महामारीका कारण उनको स्पेस टेक्नोलोजी कम्पनी स्पेसएक्समा एक दिन पनि काम प्रभावित भएको छैन । महामारीमा स्पेसएक्सले नासाका अन्तरिक्षयात्रीलाई अन्तरिक्षमा पठाए । यस्तो गर्ने संसारको यो पहिलो नीजि कम्पनी बनेको छ ।

मस्कका अनुसार लकडाउन लगाएर सबैलाई घर बस्न दिनु राम्रो तरिका होइन । जो संक्रमणको उच्च जोखिममा छन्, उनीहरुलाई यो आँधी समाप्त होउञ्जेल क्वारेन्टिनमा राख्नुपर्छ । सबै घरमा बस्न आवश्यक छैन । उनले भने, ‘खैर, जे भयो भयो । अब योसँग डराउन आवश्यक छैन ।’

भर्खरै प्रकाशित

फेरि बढ्यो इन्धनको मुल्य, अब पेट्रोल प्रतिलिटर १२७

काठमाडौं : नेपाल आयल निगमले फेरि इन्धनको मूल्य बढाएको छ। बुधबार राति १२ बजेपछि लागू हुने गरी निगमले इन्धनको मूल्य बढाएको प्रवक्ता विनितमणि उपाध्यायले जानकारी…

विश्वप्रकाशको प्रश्न : मन्त्रीले नै जातीय विभेदको पक्षपोषण गर्ने ?

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले सरकारका मन्त्रीहरूले नै जातीय विभेदको पक्षपोषण हुने गरी सन्देश दिएको टिप्पणी गरेका छन्। रूपा सुनारलाई दलित भएकै कारण…

यी हुन् स्वास्थ्यमन्त्री शेरबहादुर तामाङले १९ दिनमा गरेको चार वटा…

काठमाडौं । पूर्वमन्त्री शेरबहादुर तामाङले आफूले स्वास्थ्य मन्त्रालय सम्हालेपछि गरेका काम सार्वजनिक गरेका छन् । बुधबार फेसबुकमार्फत मन्त्री तामाङले १९ दिनमा गरेको चार वटा कामको…

यूएईले अनुमति दिएका यी दुई खोप लगाएपछि मात्र प्रवेश अनुमति…

काठमाण्डौ । गएको वैशाख पाँच गते यूएईबाट बिदामा नेपाल फर्कनुभएका मोरङ बेलबारीका रमेशप्रसाद भट्टराईलाई कम्पनीले दिएको बिदा सकियो । ६५ दिनको बिदामा आउनुभएका उहाँ अवस्था…

घरबेटी सरस्वती महर्जन छुटेपछि रुपामाथि का’रबाहीको माग

जातीय विभेदको आधारमा कथित दलित जातिकी युवतीलाई घर भाडामा नदिएको आरोपअन्तर्गत प’क्राउ परेकी बबरमहलकी घरबेटी आज छुटेकी छन् । नेवार समुदायलगायत विभिन्न संघ, संस्थाले सरस्वती…