प्रचण्डलाई ओलीको जवाफ : मेरोतर्फबाट सम्झौता हुन्न, जे-जे छाड्ने हो तपाईंहरु छाड्नुहोस्

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)को आन्तरिक विवाद झनै बढेको छ । सोमबार विहान प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा भएको अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’बीचको भेटबाट नेकपाभित्रको विवाद समाधानतर्फ जाने अपेक्षा गरिएको थियो ।

प्रधानमन्त्री तथा अर्का अध्यक्ष ओलीलाई भेट्न अध्यक्ष प्रचण्ड विहान ९ बजे बालुवाटार पुगेका थिए । उनको साथमा वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल र ओलीका साथ संसदीय दलका उपनेता सुवासचन्द्र नेम्वाङ थिए । खनाल र नेम्वाङ आइतबार ओली र प्रचण्डबीच भएको भेटमा पनि उपस्थित थिए ।

सोमबार विहान करिब दुई घण्टा भेटको अन्तिमतिर दुई अध्यक्षबीच भनाभनको अवस्था भयो, जसले नेकपाभित्रको विवाद समाधानतर्फ भन्दा पनि थप बल्झिएको छ । नेकपा उच्च स्रोतका अनुसार दुई अध्यक्षबीचको संवाद चर्काचर्कीमा पुगेपछि अध्यक्ष प्रचण्ड र नेता खनाल पउने ११ बजे बालुवाटारबाट बाहिरिएका छन् ।

दुई अध्यक्षको भेटमा प्रचण्डले पार्टीभित्रको समस्या समाधानका लागि अध्यक्ष र प्रधानमन्त्रीमध्ये एक पद छाड्न ओलीलाई आग्रह गरेका थिए । तर, ओलीले आफूले दुवै पद छाड्ने कुरा असम्भव रहेको बताउँदै प्रधानमन्त्री र अध्यक्ष छाड्नुपर्ने माग छाडेर संझौतामा आउन प्रचण्डलाई चेतावनी दिएको नेकपा स्रोतले बतायो ।

‘मेरोतर्फबाट संझौता हुन्न । जे जे छाड्ने हो तपाईंहरु छाड्नुहोस् । मलाई छाड्न विधानले दिन्न,’ ओलीले भेटमा प्रचण्डलाई भनेका थिए ।

ओलीको उक्त कुरापछि प्रचण्डले विधानअनुसार अध्यक्ष वा प्रधानमन्त्रीमध्ये एक पद छाड्न नमिल्ने भए विधानअनुसार केन्द्रीय समिति बैठक बोलाउनुपर्ने धारणा राखेका थिए । ‘तपाईंले विधानले पद छाड्न मिल्दैन भन्नुभयो, विधानअनुसार केन्द्रीय कमिटी बैठक बोलाऔं, यसमा सहमत हुनुहोस्,’ प्रचण्डले भेटमा भनेका थिए ।

तर, ओलीले केन्द्रीय कमिटी बैठक सम्भव नभएको बताउँदै विधानको आ–आफ्नो तरिकाले व्याख्या गर्न सकिने धारणा राखेको बैठक स्रोतले बतायो । ‘केन्द्रीय कमिटी बैठक सम्भव छैन । विधानको आ–आफ्नो व्याख्या हुन्छन् । बैठक माग गरेर हस्ताक्षर कसले बुझाये, त्यो पनि हेर्नुपर्छ’, ओलीले भनेका थिए ।

आइतबार विहान नेकपाका अध्यक्ष ओली र प्रचण्डबीच तीन घण्टा संवाद भएको थियो । सोमबार विहानको संवाद सकारात्मक बन्ने अपेक्षा गरिए पनि विवाद थप चर्किएको छ । अध्यक्ष ओलीले प्रचण्डलाई आफूले आफ्नो तयारी गरिसकेको समेत बताएका छन् ।

भर्खरै प्रकाशित

नेपाल स्वर्ग हो : कतारी राजदूत

काठमाण्डाै – नेपालका लागि कतारका राजदूत युसुफ बिन मोहम्मद अल हेलले नेपाल स्वर्ग रहेको बताउनुभएको छ । नेपालका नागरिक विश्वकै राम्रा र यहाँको प्राकृतिक वातावरण…

कालीगण्डकीको नदी सुकाएर विद्युत उत्पादन गर्ने डरलाग्दो चलखेल सुरू

कालीगण्डकीको नदी सुकाएर विद्युत उत्पादन गर्ने डरलाग्दो चलखेल सुरू भएको छ। वातावरण प्रभाव मूल्याङ्कनलाई ध्यान नै नदिई म्याग्दी र पर्वतको सिमानाबाट नदीको ठुलो पहिरोमा बाँध…

अमेरिका र ताइवानलाई चे’तावनी दिन चीनले देखायो यु’द्धविमानको भिडियो

चीनको एक लडाकू विमानका पाइलटले विदेशी यु’द्धविमानलाई ख’तरनाक चु’नौती दिएको र चिनियाँ हवाईक्षेत्र त्याग्न बाध्य बनाएको एक भिडियो चीनले सार्वजनिक गरेको छ । सरकारी टेलिभिजन…

नेपालको प्रधानमन्त्रीलाई भारतले आफ्नो खुफिया एजेन्सीको प्रमुखको तहमा झारेको हो…

काठमाडौं । साझा पार्टीका संयोजक रवीन्द्र मिश्रले भारतले नेपालका प्रधानमन्त्रीलाई आफ्नो खुफिया एजेन्सीको प्रमुखको तहमा झारेको हो ? भनेर प्रश्न गरेका छन् । हालै ‘रअ’…

चर्चित गायिका नेहा कक्कडले गरिन् बिहे

मुम्बई । बलिउडकी चर्चित गायिका नेहा कक्कडले विवाह बन्धनमा बाँधिएकी छन् । उनले शनिबार अर्थात २४ अक्टुवर रोहनप्रीत सिंहसँग विवाह गरेकी हुन् । दुबैको विवाह…