कसरी जम्मा भयो प्रधानमन्त्री ओलीको स्वीस बैंकमा ५५ लाख डलर ?

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वीस बैंकमा खाता रहेको र त्यसमा ५५ लाख डलर जम्मा भएको सनसनीपूर्ण खुलासा ग्लोबल वाच एनालिसिसले गरेको छ । आज प्रकाशित उसको रिपोर्टमा जेनेभाको मिराबौड बैंकमा उक्त खाता रहेको रोल्यान्ड ज्याकार्डद्वारा तयार पारिएको रिपोर्टमा उल्लेख छ ।

बौलेभार्ड जर्जस फेभन भवनमा उक्त बैंक रहेको छ । ओलीको पत्नी राधिका शाक्यसँग संयुक्त खाता रहेको समाचार रिपोर्टमा भनिएको छ । उक्त रकम लामो समयका लागि निक्षेपमा रहेको र वार्षिक ५ लाख डलर आरामले फिर्ता हुने गरेको समेत उल्लेख छ । जम्मा भएको रकम नेपाली ६६ करोड ३४ लाख हुनआउँछ । वर्षेनी आउने रकम नेपली रुपैयाँ ६ करोड हो ।

प्रधानमन्त्री ओलीको केही वर्ष यता सम्पत्ति निकै बढेको भनिएको छ । सम्पत्ति कसरी जम्मा भयो भनेर समेत लेखिएको छ । जसमा उनले चिनियाँ कम्पनिसँग गर्न लगाएको सम्झौताहरुवापत् प्राप्त भएको कमिशन भनिएको छ । हङकङमा रहेका चिनियाँ कम्पनि चाइना कम्युनिकेशन सर्भिस र जेटीईसँगको सम्झौता उल्लेख छ । ती कम्पनिहरुसँग क्रमशः रेडियो पहुँच सञ्जालको विकास र नेपाल टेलिकमको फोर जी नेटवर्क जडानका लागि सम्झौता भएको थियो ।

उक्त योजना १९ अर्ब नेपाली रुपैयाँ बराबरको थियो । बुढिगण्डकी जलविद्युत आयोजना विना प्रतिष्पर्धा दिइएको विषयबारे उल्लेख छ । यसअघि शेरबहादुर देउवाले गरेको निर्णय उल्टाउनुमा चिनियाँ कम्पनिको चाहना अनुसार पनि भएको रिपोर्टमा भनिएको छ ।

टेलिकम्युनिकेशनको ठेक्कासम्बन्धी गतिविधिमा प्रधानमन्त्रीका राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमालको छोराको नाम पनि जोडिएको छ ।
चिनियाँ कम्पनिहरुले भिडियो कन्फरेन्सको सुविधासहित डिजिटल एक्सन रुम प्रधानमन्त्री कार्यालयमा बनाउन ठेक्का पाएको उल्लेख छ ।

ओली पहिलोपटक प्रधानमन्त्री बन्दा र दोस्रो पटक प्रधानमन्त्ती बन्दा चीनसँग सम्बन्ध गाँसेर भ्रष्टाचारहरु गरेको दाबी गरिएको छ । उनले तत्कालिन चिनियाँ राजदुन हु चुन्ताईको सहयोगमा कम्बोडियाको टेलिकम्युनिकेशनमा लगानीको प्रक्रिया चालेको भनिएको छ । उक्त डिल दिवंगत व्यवसायी आङ छिरिङ शेर्पाले टुंगोमा पुर्याएको रिपोर्टमा उल्लेख छ ।

स्वीस बैंकहरु कालो धन लुकाउने स्वर्ग बनेको तथ्य बेला बेलामा सार्वजनिक हुनेगर्छ । त्यहाँ बैंकिङ गोपनीयता खुलाउनेलाई जघन्य अपराध मानिन्छ । त्यसैले कसैले पनि खुलाउँदैन । यति गोप्य रहने स्वीस बैंकमा प्रधानमन्त्री ओलीको रकम जम्मा भएको विषय बाहिरिनुलाई गम्भीर रुपमा लिइएको छ । रिपोर्टर्सनेपाल 

भर्खरै प्रकाशित

भोलिबाट लाइसेन्सको कोटा हट्ने अनलाइन फारम खुल्ने

भोलिबाट सवारी चालक अनुमति पत्र (लाइसेन्स)को अनलाइन फारम खुल्ने भएको छ। योसँगै निश्चित कोटा सिस्टम पनि हट्ने यातायात व्यवस्था विभागका महानिर्देशक गोगन बहादुर हमालले जानकारी…

नेपाली ‘टिनेजर’ युवतीहरुको मनमा बस्ने यी युवा को हुन् ?

नेपालली सामाजिक संजालमा एउटा तस्विर छाइरहेको छ। शारीरिक सुपमा सुगठित, अग्लो कद, लामो कपाल त्यसैमा शरिरैभर ट्याट्यु। झट्ट हेर्दा नेपाली जनजाती युवा जस्तै देखिने अनुहार…

सत्ताबाट उत्रिएपछि डोनाल्ड ट्रम्पलाई उनकै समर्थकले गाली गर्न थाले

सत्ताबाट उत्रिएका अमेरिकाका निवर्तमान राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई उनकै समर्थकले गाली गर्न थालेका छन्। गत वर्षको राष्ट्रपति निर्वाचनमा दोस्रो कार्यकालका लागि उम्मेदवार बनेका ट्रम्पले पराजित भएपछि…

ओरालो लागेको मृगलाई बाच्छाले पनि खेद्छ भने झैँ भयो पोम्पेओसहित…

काठमाडौं । चीनले अमेरिकाका पूर्व विदेशमन्त्री माइक पोम्पेओसहित डोनाल्ड ट्रम्प प्रशासनका २८ अधिकारीमाथि प्रतिबन्धको घोषणा गरेको छ । आफ्नो आन्तरिक मामिलामा दखल दिएको भन्दै चीनले…

डोनाल्ड ट्रम्पले गरेका फोहोर सफा गर्दै जो बाइडेन, सत्तामा आएलगतै…

काठमाडौँ। डोनाल्ड ट्रम्पको नेतृत्वमा अमेरिकी सरकारले गरेका विभिन्न गल्तिहरु बाइडेन सरकारललाई कसरी डिल गर्ने भन्ने चुनौती थपिएको छ। ट्रम्पका कारण चीनसंग बिग्रिएको आर्थिक कारोबार,  इरान…