स्वास्थ्य परीक्षण गरेको दावी गर्दै गाउँभरी घुम्छन् विदेशबाट आएका युवाहरु

काठमाडौँ। पुर्चोडी नगरपालिका स्वास्थ्य संयोजक विनोद कुवरका अनुसार पछिल्लो गाउँमा धेरै जना भिएका छन्। भारतका विभिन्न ठाउँ र तेस्रो मुलुकहरु दुवइ, फ्रान्स र साउदी बाट गाउँ आएका छन्। तर उनीहरु सरकारको निर्देशन पालन गरेका छैनन। क्वारेन्टाइनमा राख्दा परिवारकै सदस्य आएर स्वास्थ्यकर्मी कुटन थालेको उनले बताए। बुधबार मात्रै पुर्चौडी नगरपालिका–५, कुवाकोटमा कार्यरत स्वास्थ्यकर्मी माथि आक्रमण भयो। केही दिन अघि आएका गाउँमा खुलेयाम घुमेका छन्। अहिले आएकालाई मात्र करेन्टाइनमा राख्यो भनेर विवाद बढन थालेको हो।

केही व्यक्ति सेल्फ क्वारेन्टाइनमा बसेता पनि केही व्यक्तिले आफुहरु स्वास्थ्य परीक्षण गरेर आएको र निरोगी भएको बताउँदै आफन्त भेट्दै हिड्ने गरेको पाटन नगरपालिका स्वास्थ्य संयोजक मदनसिंह महराले बताए। घरमै बस्ने सल्लाह दिँदा समेत उल्टै आफुलाई थर्काउने गरेको स्वास्थ्यकर्मी बताउँछन्।

उद्योग वाणिज्य संघ बैतडीका अध्यक्ष नरबहादुर चन्दले यदी कोही संक्रमित बाहिरबाट आएको भए गाउँ नै ध्वस्त बनाइसकेको बताए। विदेशीबाट आफ्नो घर आएका सबै जनालाई अनिवार्य क्वारेन्टाएइन राखिनु पर्ने भएता पनि त्यसो नगर्दा ठूलो क्षति हुन सक्ने उनी बताउँछन्। अब क्वारेन्टाइन निर्माण गर्नु भन्दा पनि गाउँ बस्तीमा जनशक्ति परिचालन गरी स्वास्थ्य परीक्षण गर्नु पर्ने उनको भनाइ छ।

तर, विदेशी भुमिबाट आएका स्थानीयबासीहरु गाउँगाउँ भौतारीदै आफन्तहरु भेट्दै हिडेका छन्। सेल्फ क्वारेन्टाइनमा बस्छौं भन्दै गाउँ गएका ति युवाहरु छरछिमेकीलाई भेट्दै हिँड्न थालेका हुन्। विदेशी भूमिबाट जिल्ला भित्रिएका सबै जनालाई कम्तीमा १४ दिनसम्म क्वारेन्टाइनमा राखेर मात्र गाउँ पठाउने भनिएता पनि विदेशबाट आएका जति सिधै गाउँ जाने र आफन्त भेटघाट तथा घुमिफिरमै व्यस्त छन्। नागरिकन्युजबाट 

भर्खरै प्रकाशित

राष्ट्रपतिले दिइन् मुस्कान खातुनलाई बधाई

वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड जितेपछि राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले बधाई दिएकी छन्। १५ वर्षीया खातुनले विदेश मन्त्रालयले दिने यस वर्षको ‘इन्टरनेसनल…

‘मैले कोरेकै गोरेटोमा आइपुगे भन्दै’ विप्लवको नाम लिएर यस्तो भने…

नेकपा प्रचण्ड–माधव समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले आफ्नो पार्टी (टिम) मा स्वागत गर्न चाहेको र आउनैपर्ने बताएका छन् । शनिबार पेरिसडाडाँमा आयोजित पार्टी समायोजन तथा…

केपी ओली एकदमै गन्हाउने कुहिएको अण्डा, त्यसलाई गाडिन्छ या जलाइन्छ…

नेकपा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले कम्युनिष्टहरू एकदमै राम्रा पनि हुने र ती बिग्रिन थाले भने कुहिएको अण्डा हुने बताएका छन्। अहिले प्रधानमन्त्री त्यही कुहिएको अण्डा भएको…

दुई दशकपछि मेलम्चीको पानी काठमाडौं झर्यो

काठमाडौँ, २२ फागुन । दुई दशकभन्दा लामो प्रतीक्षापछि मेलम्चीको पानी शनिबार काठमाडौं उपत्यकामा झर्दैछ। शनिबार दिनको २ देखि ४ बजेभित्र मेलम्चीको पानी सुन्दरीजलमा झर्ने मेलम्ची…

पाटनबाट ३७ वर्षअघि चोरिएको मूर्ति अमेरिकाले नेपाललाई हस्तान्तरण गर्‍याे

काठमाण्डाै – ललितपुरको पाटनबाट हराएको वासुदेव-कमलाजा (लक्ष्मी-नारायण) को मूर्ति अमेरिकाले नेपाललाई हस्तान्तरण गरेको छ । वासिङ्टनमा रहेको नेपाली दूतावासमा भएको कार्यक्रममा अमेरिकाले नेपाललाई ३७ वर्षअघि…