लकडाउन उल्लंंघन गर्ने ३ सय ५० सवारी साधन प्रहरी नियन्त्रणमा, भोलिदेखि पैदलयात्री पनि पक्रने

दाङ।  कोरोनाभाइरसको सभावित जोखिमलाइ मध्यनजर गर्दै सरकारले ‘लकडाउन’ गरेको पहिलो दिन दाङको घोराही बजार सुनसान जस्तै भएको छ। बजार पूर्णरुपले बन्द भएता पनि फाटफुट सवारीसाधन भने चलिरहेका थिए। प्रहरीले ‘लकडाउन’ उल्लंघन गरेको भन्दै त्यसता सवारीसाधनलाइ नियन्त्रणमा लिएको  छ।

लकडाउन उल्लंघन गर्ने २ सय ७३ वटा मोटरसाइकल, ३६ वटा ट्रक, सानो गाडी १३ वटा, टिप्पर १० वटा, अटो १० वटा,टेक्टर सात वटा र एउटा बससहित कुल ५० सवारी साधन नियन्त्रणमा लिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङका प्रहरी नायव उपरिक्षक सुमित खड्काले जानकारी दिएका छन ।

दाङ जिल्लामा सबैभन्दा धेरै सवारीसाधान पक्राउ परेका छन । तुलसीपुरमा इलाका प्रशासन कार्यालयले एक सय ८७ वटा सवारीसाधन पक्राउ गरेको छ । पक्राउ परेका सवारीसाधनका चालकहरुलाई पुन गल्ती दोह्राए कानुन बमोजिम कारवार्ही गर्ने चेतावनीसहित छोडेको प्रहरीले जनाएको छ ।

भोलिदेखि पैदलयात्री पनि पक्रने 

देशैभर लकडाउन सुरु भएको पहिलो दिन दाङमा पैदलयात्रु घर बाहिर निस्केको देखेपछि प्रहरीले सम्झाईबुझाइ पठाएको बताएको छ।लकडाउनको पहिलो दिन जिल्लाका विभिन्न स्थानमा नागरिकहरु सडक देखिएका थिए। पहिलो दिन भएकाले प्रहरीले सम्झाएको दोस्रो दिनबाट अटेरी गरि सडक आउने नागरिकलाई नियन्त्रणमा लिएर कानुन अनुसार कारवार्ही गरिने जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङले बताएको छ। लकडाउनको दोस्रो दिन अत्यावश्यक काम बाहेक सडकमा आउने जो कोहीलाई पनि कार्वाही प्रहरीले बताएको छ।

कानुनी व्यवस्था अनुसार प्रहरीले लक डाउन उल्लंघन गर्ने नागरिकलाई १०० रुपैयाँ जरिवाना वा एक महिना कैद वा दुबै सजाय गर्न सक्छ ।प्रहरीले पहिले दिन सवारीसाधनलाई नियन्त्रणमा लिएर चालकहरुलाई पुन गल्ती नदोह्राउन सचेत गराएको भन्दै दोस्रो सवारीसाधन चलाउनेलाई कानुन अनुसार कारवार्ही गर्ने चेतावनी दिएको छ । एम्बुलेन्स, पानी, दुध, ग्यास, तेललगायत बोक्ने सवारीसाधनलाई भने निर्वाध रुपमा चल्न  पाउनेछन् ।

भर्खरै प्रकाशित

अफगानिस्तानी पुरुषहरुको दाह्री नकाट्न नाऊहरूलाई तालिबानको निर्देशन

काबुल । अफगानिस्तानको हेलमन्ड प्रान्तमा तालिबानले नाऊहरूलाई दाह्री खौरन र छोटो बनाउन प्रतिबन्ध लगाएको छ । इस्लामिक शरिया कानुनको उल्लंघन हुने भन्दै तालिबानले नाऊहरुलाई दाह्री…

परराष्ट्रमन्त्री अमेरिका पुगेपछि भने, ‘एमसीसी संशोधन हुन सक्दैन, जसरी पनि…

काठमाडौं । परराष्ट्रमन्त्री डा. नारायण खड्काले अमेरिकी सहयोग परियोजना (एमसीसी) संशोधन हुन नसक्ने बताएका छन् । संयुक्त राष्ट्रसंघको ७६ औं महासभामा भाग लिन न्युर्योक पुगेका…

विमानका यात्रुको अनुभव : एयर होस्टेसको आँखामा आँसु थियो, हामीले…

११ असोज, काठमाडौं । सोमबार काठमाडौंबाट उडेको वुद्ध एयरको विमान विराटनगर विमानस्थलमा अवतरण हुन नसकेपछि फेरि काठमाडौं फर्कियो । त्रिभुवन विमानस्थलमा पनि सहजै अवतरण हुन…

एकै दिन २ जहाजमा खराबी देखिएको बुद्ध एयरमाथि छानबिन हुँदै

आज सोमबार बुद्ध एयरका २ जहाजमा एकैपटक जसो समस्या देखिएको छ । समस्या देखिएका दुवै जहाज एटीआर–७२ हुन् । सोमबार बिहान काठमाडौँबाट विराटनगर उडेको ‘९…

साउदीमा रहेका पुरुषसँग भिडियो कलबाट विवाह गरि घर गएकी युवतीको…

सामाजिक संजालको प्रयोग र यसका सकारात्मक अनि नकारात्मक पक्षका घटनाहरु छरपस्ट भईरहदा रोल्पामा अनौठो घटना घटेको छ। फेसबुकको भिडियो कल कुराकानी अनि त्यस पछिको माया…